پارسینه نوشت: هرمیداس باوند گفت: انتظار می رود که موفقیت در مذاکرات هسته ای بازتاب نسبی داخلی هم داشته باشد و این بازتاب خود را در زمان انتخابات مجلس به صورت آزاد و به دور از جناح بندی های سیاسی نشان دهد.

داوود هرمیداس باوند، در رابطه با مرحله اجرایی برجام ( تعلیق تحریم ها ) با بیان اینکه زمانی که تعهدات بین طرفین عملی شده است باید برای اجرا آماده شد ، گفت : دولت با داشتن یک صندوق پس انداز خالی در کنار کاهش شدید قیمت نفت در تنگنای اقتصادی به سر می برد بنابراین به نظر می رسد اولین حرکت پس از اجرایی شدن برجام پر کردن چاله ها باشد .

استاد حقوق بین‌الملل و روابط بین‌الملل  با بیان نیاز شدید کشور به تکنولوژی جدید اظهار داشت : به نظر می رسد اولین موضوعی که باید پس از برجام مورد توجه قرار گیرد ، کسب تکنولوژی جدید و پیشرفته باشد . در حال حاضر به خصوص در حوزه انرژی ، 28 حوزه مشترک داریم که برخی به دلیل نبود تکنولوژی بلا استفاده مانده است و این دیگران هستند که آنها را مورد بهره برداری قرارمی‌دهند .

وی ادامه داد: علاوه بر وروود تکنولوژی جدید که با حذف تحریم ها همراه خواهد شد دولت قطعا به برنامه هایش برای بستن قرادادهایی برای وروود سرمایه گذار خارجی می پردازد ، اما در کل نباید انتظار فوق العاده‌ای پس از اجرا برجام حداقل تا مدتی داشت .

این استاد حقوق بین الملل ضمن آنکه مشکلات کشور را تنها تحریم ها نمی داند ، تاکید کرد : مدیریت 8 ساله احمدی نژاد و خسارت بیش از 800 میلیارد نشان دهنده این است که ما بیشتر از مدیریت ناصحیح ضربه خورده ایم تا تحریم ها و اگر این سوء مدیریت ادامه می یافت که به طور قطع با تحریم های جدید همراه می شد، برخورد سخت افزاری را هم مشاهده می کردیم که با تلاش های تیم مذاکره کننده هسته ای فعلی این مسئله منتفی شد .

وی با اشاره به انتخابات پیش رو ابراز داشت : انتظار می رود که موفقیت در مذاکرات هسته ای بازتاب نسبی داخلی هم داشته باشد و این بازتاب خود را در زمان انتخابات مجلس به صورت آزاد و به دور از جناح بندی های سیاسی نشان دهد که اگر چنین نباشد باز هم دست اندازهای سنگینی متوجه دولت خواهد شد .

این استاد روابط بین الملل افزود : مجلس فعلی نمونه ای از همین موارد است زیرا به جاری آنکه با وحدت از دولت حمایت نماید در برابر او خود را قرار می دهد . به عبارتی دو قوه دریک طرف و یک قوه در طرف دیگر جای دارد. برخی از نمایندگان به جای کمک و یاری به دولت چوب لای چرخ اش قرار می دهند و از ناکامی ها خوشحال می شوند .

وی ادامه داد : برای این گروه منافع ملی مطرح نیست آنان بیشتر منافع جناحی را مدنظر قرار می دهند . مجلسی که در آینده سرکار می آید بهتر آن است با دولت همسو و همراه باشد و این فقط در شرایطی امکان پذیر می شود که انتخابات پیش رو جناحی اجرا نشود .

1729

کد خبر 499939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =