اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع نوشت: وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران گفت: نگاه جمهوری اسلامی ایران به عراق یک نگاه فرا قومی و فرا مذهبی است و تقویت همگرایی در این کشور موجب می شود عراق در جنگ به پیروزی برسد.

فالح فیاض مشاور امنیت ملی عراق در دیدار رسمی با سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان صبح امروز در محل وزارت دفاع جمهوری اسلامی گفت: فصل جدیدی از همكاری های بین المللی جمهوری اسلامی ایران رقم خواهد خورد.
فیاض با اشاره به پیروزی های اخیر ارتش و نیروهای مردمی در عراق گفت: داعش رو به اضمحلال و فروپاشی است و روند پیروزی ها، با فداكاری و پایداری ملت عراق ادامه خواهد یافت.
وی با تجلیل از نقش نیروی بسیج مردمی عراق، از این نیروها به عنوان پشتوانه مستحكم برای نیروهای مسلح عراق در دفاع از تمامیت ارضی و آرمان های ملت عراق یاد كرد و افزود: كمك ایران در مقابله با دشمنان و غلبه بر آنان بسیار كلیدی و حائز اهمیت بوده و موجب شده است تا ملت عراق پیروزی های خود را شتاب بخشند.
در این دیدار همچنین دو طرف  تحولات امنیتی عراق به ویژه مبارزه با گروه تكفیری تروریستی داعش را بررسی كردند.
سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار طی سخنانی با تبریك پیروزی های اخیر نیروهای مسلح عراق در آزاد سازی رمادی بر حمایت و پشتیبانی از دولت، ملت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از كشور دوست  و برادر عراق در مبارزه با تروریسم تاكید كرد.
وزیر دفاع كشورمان اتحادگروه های شیعی و سنی و اقوام مختلف در عراق در مبارزه با تروریسم را دستاورد بزرگی ارزیابی كرد كه باید تا پیروزی كامل بر داعش و پس از آن نیز با انسجام بیشتر تداوم یابد.
سردار دهقان افزود: نگاه جمهوری اسلامی ایران به عراق یك نگاه فرا قومی و فرا مذهبی است و تقویت همگرایی در این كشور موجب می شود عراق در جنگ به پیروزی برسد و پس از آن در صلح و آرامش، روند توسعه و تعالی را با سرعت بیشتری طی كند.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران همچنین آمادگی كشورمان برای تداوم كمك های همه جانبه به دولت و ملت عراق برای پیروزی نهایی بر تروریسم و حامیان آنان را نیز در این دیدار اعلام كرد.

27219

کد خبر 500220

برچسب‌ها