مدیرعامل ستاددیه کشور با اعلام آمار 95 نفری زندانیان نسوان جرایم غیرعمد گفت: 47 درصد این مددجویان مربوط به محکومان استان‌های تهران، گیلان و مازندران می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، سید اسدالله جولایی تهران را با 19 محکوم بیشترین استان به جهت میزبانی از زندانیان زن مطرح کرد و افزود: در شرایطی ‌که تعداد زیادی از استان‌های کشور فقط یک مددجوی زن دارند اما زندان‌های آذربایجان‌شرقی، ایلام، خوزستان، زنجان و سیستان‌وبلوچستان خوشبختانه همین یک محکوم را هم ندارند.

وی گفت: مبلغ کل بدهی این 95 زندانی اعتباری معادل 47 میلیارد و 500 میلیون ریال می‌باشد که امیدواریم با تامین مبلغ مورد نیاز از سوی خیرین کشوری این زندانیان که اغلب هم سرپرست خانواده‌ هستند، در روزهای باقیمانده از سال به آغوش خانواده‌هایشان بازگردند.

مدیرعامل ستاددیه کشور دلیل حبس 95 درصد از این مددجویان نیازمند را محکومیت‌های مالی عنوان کرد و گفت: ثلث زندانیان موجود را که در بین آن‌ها پزشک و هنرمند نیز به چشم می‌خورد، زنانی تشکیل می‌دهند که متاسفانه به جهت ضمانت از همسران یا فرزندان‌ متواری‌شان روانه حبس شده‌اند.

۴۷۴۷

کد خبر 501165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =