روحانی در تماس دیوید کامرون: باید کم‌کاری‌های گذشته در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی را جبران کرد

رییس جمهور گفت:‌ تقویت همکاریهای مشترک اقتصادی می تواند پایه های توافق را نیز مستحکم‌تر نماید و این به نفع کشورهای ما و جهان خواهد بود.

حجت الاسلام حسن روحانی روز سه شنبه در تماس تلفنی "دیوید کامرون " با ایشان ، گفت: همه باید تلاش کنیم تا توافق هسته ای به خوبی اجرایی و عملیاتی شود . جمهوری اسلامی ایران مشروط بر آنکه طرف مقابل به تمام تعهداتش عمل کند، به همه تعهدات خود عمل خواهد کرد .

رییس جمهور به ضرورت توسعه همکاری های مشترک ایران و انگلستان در حوزه های اقتصادی ، فرهنگی ، علمی و سیاسی اشاره کرد و افزود: باید با ایجاد تحرکی در روابط دوجانبه که می تواند به نفع ملتهای دو کشور ، منطقه و جهان باشد، کم کاری های گذشته در این عرصه را جبران کرد.

روحانی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از حضور کمپانی های اروپایی و انتقال سرمایه و فناوری و همکاری در عرصه های مالی و بانکی استقبال می کند.

رییس جمهور با اشاره به اراده مستحکم دو کشور برای توسعه همکاریهای دوجانبه گفت: این اراده در میان مقام‌های ارشد دو کشور ، زمینه را برای ایجاد تحرکی جدی در روابط فراهم کرده است.

روحانی همچنین بااستقبال از رایزنی و هماهنگی میان تهران - لندن در خصوص مسایل منطقه ای و ثبات و امنیت خاورمیانه اظهارداشت: بی تردید وضعیتی که امروز درسوریه، عراق و یمن حاکم است ، قابل قبول نیست و همه ماباید تلاش کنیم تاموضوع تروریسم و بی ثباتی در این منطقه مهم حل و فصل شود.

نخست وزیر انگلستان نیز در این تماس تلفنی با تبریک اجرای رسمی برجام و ضرورت تعهد طرفین به اجرای دقیق آن ، اظهارداشت: همه طرفین باید به تعهدات خودتحت برجام عمل کنند و انگلستان قطعا این کار را انجام خواهد داد.

دیوید کامرون همچنین به ضرورت تحرکی جدی در روابط همه جانبه ایران و انگلستان اشاره کرد و گفت: انگلستان آماده است تا تمامی تخصص و تجربیات مالی و بانکی و اقتصادی خود را دراختیار جمهوری اسلامی ایران قرار دهد و بی تردید افزایش رفت و آمد میان مقامهای ارشد دو کشور می تواند به تقویت این همکاریها و روابط دو کشور کمک کند.

وی تصریح کرد: اطمینان می دهم که خواهان روابط بهتر میان دو کشور هستی.اکنون به مرحله ای رسیده ایم که توسعه بیش از پیش روابط دو کشور را ضروری می سازد و ما باید رایزنی های خود را در عرصه منطقه ای نیز تقویت کنیم.

نخست وزیر انگلستان همچنین بابیان اینکه بزودی بخش صدور ویزا در سفارت لندن در تهران فعال خواهد شد، ابراز امیدواری کرد که با رییس جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کند.

2929

کد خبر 501191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 4
  • شمال به غرب A1 ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۹
    43 3
    خدایا شکرت، من در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نکردم ولی از همه کسایی که به روحانی رای دادن سپاس گذارم