محمود احمدی نژاد در قم به گلایه از بودجه تازه تصویب شده دولت در مجلس پرداخت.

وی که به رغم رایزنی هایش با نمایندگان در هفته گذشته نتوانسته بود آنان را مجاب به تصویب تقاضای 40 هزار میلیاردی دولت و عدم کاهش این مبلغ به 20 هزار میلیارد تومان کند،امروز در قم گفت : دست ما را در بودجه بستند.

به گزارش مهر رییس جمهوری افزود : پول کافی در بودجه گذاشتیم و دولت برنامه های را تنظیم کرد که دگرگونی در کشور ایجاد شود اما طوری دست ما را بستند که درست نمی توان بودجه را از جای دیگری جابجا کرد.

وی که در مراسم افتتاح پروژه های حرم مطهر حضرت معصومه (س) سخن می گفت ،  طرح هدفمند کردن یارانه ها را بزرگترین طرح در اصلاح الگوی مصرف دانست و بیان کرد: البته نه اینکه دست ما را ببندند و یک وزنه 200 کیلویی به ما وصل کنند و به استخر بیندازند و آن وقت بگویند علاوه بر اینکه خودتان از استخر بیرون بیایید دیگران را هم بیرون بیاورید.

وی گفت: ما می توانیم با سرعت 3 برابر امروز ایران را بسازیم و در این راستا منابع وجود دارنداما به خوبی برنامه ریزی نمی شود.

رییس دولت دهم با اشاره به سال اصلاح الگوی مصرف، رعایت این مسئله را وظیفه همگانی دانست و اظهار کرد: نمی شود در کشوری که اعلام می کند عاشق اهل بیت است فاصله طبقاتی و اسراف باورنکردنی و بی عدالتی وجود داشته باشد و باید اینها را برطرف کنیم.

احمدی نژاد با بیان اینکه ما منکر بی عدالتی در کشور نیستیم تاکید کرد: در کشور ما بی عدالتی وجود دارد و ما منکر آن نیستیم اما باید این مشکل را برطرف کنیم.

احمدی نژاد به ویژگیهای قم اشاره کرد و گفت: قم پایگاهی است که باید در ترسیم مرزبندی های الهی همچنان پیشتاز و پیشگام باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه افق نگاه قم باید جهانی باشد، خاطر نشان کرد: این شهر باید برای پاسخگویی به نیازهای جهان اسلام آماده شود.

وی اضافه کرد: قم ازنگاه ملت و تاریخ ما و آیندگان دارای جایگاه بسیار برجسته ای است و مسئولان باید به این شهر توجه ویژه ای داشته باشند.

احمدی نژاد قم را دیار علم و ایمان و فقاهت و مرجعیت و شجاعت خواند و گفت: قم یک مشعل فروزانی است که امروز در برابر ملت های عالم قرار گرفته و راه هدایت و کمال و رسیدن به حیات طیبه و قله های بلند ایمانی و اسلامی را به همگان نشان می دهد.

احمدی نژاد با بیان اینکه کدام کار فرهنگی بالاتر از بستر ساز و آماده کردن خدمات برای زائران حرم است، خاطر نشان کرد: قم باید به زیباترین شهر کشور تبدیل شود و من قبول ندارم که برخیها فکر می کنند که دینداری با زیبازیستن متفاوت است.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنانش با بیان اینکه جمهوری اسلامی یک حکومت معمولی است و در ردیف سایر نظامات نیست، تصریح کرد: صیانت از عزت و کرامت و موجودیت جمهوری اسلامی اسلامی صیانت از اساس دینداری و خداپرستی است.

احمدی نژاد اضافه کرد: امروز دو جبهه در دنیا به طور کاملا شفاف در برابر یکدیگر قرار دارند که یکی از آنها جبهه شیاطین و دیگری جبهه موحدان و آزادگان است.

وی با بیان اینکه تقابل و نبرد این دو جبهه در متن نبرد آخرین است، خاطر نشان کرد: انقلاب نهایی آغاز شده است و انقلاب اسلامی بخشی از انقلاب آخر است.

رئیس قوه مجریه همچنین گفت: در طول 30 سال ملت ما و انقلاب اسلامی روز به روز قویتر و مستحکم تر و نورانی تر از گذشته است و جبهه استکبار مایوس تر، خمودتر و ضعیفتر است.

احمدی نژاد خاطر نشان کرد: صف بندی بین این دو جبهه به سرعت در حال گسترش به کل بشریت است و این نبرد به روزهای اوج و پایانی خودش نزدیک می شود.

وی تصریح کرد: باید مراقب باشیم که در این صف بندی کجا قرار داریم و بدانیم چه کسانی به ما دل بسته اند و چه کسانی دشمن ما هستند.

رئیس جمهور افزود: ماموریت اصلی ما تقابل با جبهه استکبار است ولی به موازات آن باید همه جای ایران را بسازیم

کد خبر 50174

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۸۸/۱۲/۲۷
    0 0
    واقعا آقای احمدی نژاددر این مدت زحمت کشیده وضع ازدواج و کار ورفاه بی نظیره! حالا بعد این هم می خوادبا این طرحهای افسانه ای دمار از مردم در آورد