تسنیم نوشت: برخی اخبار از عدم سفر فرستاده سازمان ملل متحد در امور سوریه به عربستان در پی نارضایتی شدید رژیم سعودی از اظهارات وی حکایت دارد.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، بر اساس برخی اطلاعات بدست آمده استفان دی میستورا نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه به ریاض سفر نکرده است.

بر اساس این گزارش مقامات سعودی به دی میستورا گفتند که به دلیل اظهاراتش درباره عربستان عنصری نامطلوب است.

بر اساس اطلاعات محرمانه‌ای که مجله ‫فارین پالیسی از جلسه شورای امنیت در تاریخ 18 ژانویه به آن دست پیدا کرده است، استفان دی‌میستورا در این نشست به صورت غیر مستقیم از عربستان انتقاد کرد.

دی مستورا همچنین از عربستان به دلیل ناکام گذاشتن تلاش‌های وی برای افزودن لیست گروه‌های مسلحی که در مذاکرات صلح ژنو شرکت خواهند کرد، انتقاد کرد.

نماینده سازمان ملل افزود که عربستان تلاش دارد تا بر روند انتخاب گروه‌های مسلحی که در گفتگوهای ژنو مشارکت می‌کنند، کنترل داشته باشد.

وی همچنین در این نشست سازمان ملل از ائتلاف معارضان سوریه که از سوی عربستان حمایت می‌شود به دلیل اینکه تنها به اولویت‌های خود توجه دارند شکایت کرد. به نوشته ‫فارین پالیسی، دی مستورا هرچند به صورت مشخص از عربستان نامی نبرد ولی عربستان تنها حامی این گروه‌ها است.

31050

کد خبر 503143

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =