تسنیم نوشت: امام‌جمعه موقت تهران با تاکید بر شناخته شده نبودن احراز صلاحیت نشدگان برای شورای نگهبان گفت: کسانی که احراز صلاحیت نشده‌اند اگر مومن‌اند بگویند الهی رِضاً بِه رِضائک.

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی با اشاره به بررسی صلاحیت داوطلبان خبرنگان رهبری از سوی شورای نگهبان، با توصیه به رعایت کردن قانون توسط کسانی که نتوانسته‌اند احراز صلاحیت‌‌ شوند، گفت: این افراد اگر مومن هستند بگویند"الهی رِضاً بِه رِضائک" زیرا این عدم احراز صلاحیت به معنی این نیست که آنها، آدم‌های بدی بوده‌اند. فقط این افراد برای اعضای شورای نگهبان شناخته نشده‌اند چراکه آنها کسانی را تایید صلاحیت می‌کنند که بشناسند.

وی با بیان اینکه عدم احراز صلاحیت به معنای اهانت به این افراد نیست، افزود: کسانی که مومن باشند تسلیم این نظر خواهند بود و کسانی نیز که غیر مومن هستند آمده‌اند که شانتاژ کنند.

این استاد حوزه علمیه تاکید کرد: فلسفه‌ ثبت نام‌های پر تعداد برخی افراد نیز این بوده است که بر علیه شورای نگهبان فضایی را به وجود آورند البته عده‌ای نیز ناآگاهانه با افرادی که به صورت تعمدی هجمه ایجاد کرده، همراهی می‌کنند.

حجت‌الاسلام صدیقی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با تسنیم درباره  تبیین بند سوم از نامه رهبر انقلاب به رئیس جمهور که در آن تاکید شده است "در تبلیغات توجه شود آنچه که در این معامله بدست آمده، هزینه های سنگینی پرداخت شده. نوشته‌ها و گفته‌های که سعی می‌کنند این حقیقت را نادیده گرفته و خود را ممنون طرف غربی وانمود کنند با افکار عمومی ملت صادقانه رفتار نمی‌کنند"، متذکر شد: در قرآن کریم آمده است"وَاتَّقُواْ فِتْنَةً لاَّ تُصِیبَنَّ الَّذِینَ ظَلَمُواْ مِنكُمْ خَآصَّةً" که می‌گوید از فتنه بترسید که این فتنه، نه تنها فتنه‌گر، بلکه همه افراد را می‌سوزاند.

وی با بیان اینکه اهل فتنه و کسانی که دل به آمریکا داده‌اند، اکنون امیدوارند که در زیر پرچم این کشور قرار گیرند، خاطرنشان کرد: این افراد نتوانستند محبت خود را نسبت به آنها بروز دهند حال با امضای برجام و توافقنامه خیال کرده‌اند که سدی شکسته شده و باید زیر پرچم دشمن قرار گیرند.

حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: کسانی که در فتنه 88 کشور را به آشوب کشیده‌اند این روزها چهره دشمنان را در روزنامه‌های زنجیره‌ایی بزک می‌کنند و هنوز هم پس از گذشت چندین سال توبه نکرده‌اند و همچنان بر فرضیه ها و تخیلات خود مانده‌اند و فکر می‌کنند آمریکا آمده است تا برای این جماعت گره‌‌ای باز کند و عزتی به بار آورد، در حالی که این نوع تفکر اشتباه است.

وی با اشاره به تاکیدات حکیمانه رهبر معظم انقلاب درموضوع داشتن بصیرت در حوادث روز، گفت: رهبر معظم انقلاب هشدار می‌دهند تا هم این افراد بیدار شوند و هم مردم ما بصیرت خود را بالا ببرند و ببینند که در این توافق هزینه سنگینی پرداخت شده و سرمایه های بسیاری را از دست داده و عقب نشینی‌های کرده‌ایم تا این توافق بدست آمده است و طلبمان از آن چه که گرفته‌ایم بسیار ناچیز و اندک است.

حجت‌الاسلام صدیقی خاطرنشان کرد: با گذشت زمان نیز غرب بدهی‌های ما را نداده و عناد خود را در تحریم‌هایی که یکی پس از دیگری اعمال می‌کند نشان می‌دهد و ما هم به طرف مقابل بدبین بوده و می‌بینم که اینها با ما دشمن هستند و در دشمنی خود مداومت می‌کنند.

29219

کد خبر 503596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 38
 • بی نام IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
  51 4
  چی میگی؟؟
 • علی IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
  31 4
  خدایا فقط به من صبر بده .....
 • بی نام IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
  18 5
  امیرالمومنین هم بعد از ماجرای خانه نشینی سکوت پیشه کردند اما این چیزی از مسئولیت کسانی که ایشون رو علی رغم شایستگی بیشتر خانه نشین کردن کم نمی کنه.
 • علی A1 ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
  25 3
  بنام خدا آدم چه بگوید از شگفتی های سخنانی مانند سخن فوق
 • بی نام A1 ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
  36 3
  یعنی مکانیزم احراز صلاحیت اینه که باید ملت با 10نفر ادم رفت و امدخانوادگی برقرار کنن تا بشناسننشون وگرنه صلاحیتشون رده
 • بی نام A1 ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
  16 3
  ینی چی؟ مگه شورای نهبان باید همه آدمای این مملکتو بشناسه؟ ینی نیس کسی که صلاحیت داشته باشه و شورای نگهبان نشناسه اون فرد رو؟ دیگه تا چه حد خودمختاری آخه؟
 • نیما A1 ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
  22 3
  ماشالا چه امام جمعه بی طرفی
 • بی نام A1 ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
  20 2
  اتفاقا کاملا شناخته شده بودند و بخاطر مسایل جناحی حذف شدند
 • بي نام ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
  12 2
  يعني چي ما كه نمفهميم شما چي ميگيد
 • محمد A1 ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
  13 2
  سید حسن در قلب ما جا دارد و برای ما شناخته شده است.
 • بی نام A1 ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
  20 2
  آقای سید حسن خمینی نوه امام راحل را همه دنیا میشناسند اونوقت در ایران چطور ایشان ناشناخته بوده است الله اعلم
 • محمد US ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
  23 2
  اعضای شورای نگهبان توی کدوم کشور زندگی میکنند که سید حسن و آیت‌الله امجد را نمیشناسند؟؟؟ جرا شعور مردم رو به سخره میگیرید؟
 • بی نام A1 ۰۴:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
  0 0
  شما که می دانید باید در امتحان اجتهاد شرکت می کردید تا اجتهادتان معلوم شود، پس چرا شرکت نکردید؟ آیا مثل آن گروه هجمه کننده برای ثبت نام ، رفتید تا شلوغ شود؟ یا به امید تایید اجتهاد از روشی غیر از امتحان بودید؟