ایلیات: عوارض محلی برای آتش نشانی تعریف شود

معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج با اشاره به تلاش بی وقفه آتش نشانان در ایجاد امنیت در ساختمان های شهری خواستار تعریف عوارض محلی برای سازمان آتش نشانی این کلانشهر شد.

به گزارش خبر آنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، فرج الله ایلیات در بازدید از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج، بر ضرورت توجه به فعالیت آتش نشانان تاکید و اظهار داشت: هنگام صدور پروانه های ساختمانی مبلغی به عنوان عوارض محلی برای سازمان آتش نشانی در نظر گرفته شود.
این مسئول با اشاره به اینکه آتش نشانان از جان خود برای حفاظت از شهر و شهروندان مایه می گذارند، اهمیت به آنان را مهم ارزیابی کرد و افزود: ارائه خدمات رفاهی به آتش نشانان روحیه آنان را در مقابله با حوادث تقویت می کند.
وی تلاش آتش نشانان در عملیات اجرایی را ستود و گفت: این سازمان در بخش آموزش هم اقدامات ارزشمندی انجام داده که آموزش 34 دانش آموز در مدرسه آتش نشانی از جمله این اقدامات است و در پایان به دانش آموزان دیپلم آتش نشانی اعطاء می شود، این موضوع ترغیب کودکان به فرهنگ ایثار را نیز به همراه دارد.
معاون مالی- اقتصادی شهرداری کرج جذب و آموزش آتش نشان داوطلب و فراگیر کردن آموزش های عمومی در نهادهای اجتماعی پر جمعیت همچون مراکز آموزشی را اقدامی مثبت جهت ترویج فرهنگ ایمنی نام برد و گفت: تحقق این مهم موجب افزایش مشارکت شهروندان با سازمان آتش نشانی در حفاظت از شهر در برابر حوادث می شود.
ایلیات با اشاره به اینکه به جز حوادث طبیعی، دیگر حوادث انسان ساز هستند و نقش مردم در بروز این حوادث غیر قابل انکار است، اضافه کرد: همانگونه که مردم در ایجاد حوادث نقش دارند، می توانند در جلوگیری از بروز آن نیز نقش آفرینی کنند و نخستین گام در تحقق این مهم، رشد آگاهی شهروندان نسبت به خطراتی است که متوجه آنان خواهد بود.
این مسئول پیشگیری از وقوع حوادث و آتش سوزی ها از طریق گسترش فرهنگ ایمنی برای تامین ایمنی شهروندان را مهم ارزیابی کرد و افزود: با آگاهی مردم از موارد ایمنی به برخی سهل انگاری ها جدی تر نگاه می شود در نتیجه آمار وقوع حوادث کاهش می یابد.
وی در پایان سخنان خود به حضور افراد خبره و کارآمد در سازمان آتش نشانی کرج اشاره و بیان کرد: حتی کسانی که به تازگی وارد این سیستم شدند از نظر کتبی و عملی مورد سنجش قرار گرفتند و هیچ نیرویی بر اساس رابطه انتخاب نشده بلکه با اتکا به توانمندی خود در زمینه های علمی و عملی پا به عرصه خدمت رسانی به شهروندان گذاشتند.

کد خبر 504229

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =