در یک تحقیق که در مدارس ژاپن انجام شده است مشخص شد مصرف ویتامین D در فصل زمستان و اوایل بهار می تواند به پیشگیری از آنفولانزای فصلی و حملات آسم کمک کند.

در یک تحقیق که در مدارس ژاپن انجام شده است مشخص شد مصرف ویتامین D در فصل زمستان و اوایل بهار می تواند به پیشگیری از آنفولانزای فصلی و حملات آسم کمک کند.
دکتر میتسویاوشی اوراشیما در این باره گفت : تعدادی از محققان که در حال بررسی اثر ویتامین D در پیشگیری از بیماری های استخوانی بودند متوجه شدند افرادی که این ویتامین را مصرف می کنند تا سه برابر کمتر به سرماخوردگی و آسم دچار می شوند.
این موضوع باعث شد تا اوراشیما و همکارانش از دانشگاه پزشکی جیکی در توکیو به گروهی از کودکان بین 6 تا 15 سال مکملهای ویتامین 3D بدهند تا تاثیر آن را در پیشگیری از این بیماری ها بررسی کنند.این تحقیقات از دسامبر سال 2008 آغاز و تا مارس سال 2009 ادامه داشت.
ویتامین D3 راحت تر در بدن جذب می شود و از ویتامین D2 قدرت بیشتری دارد.
دانشمندان متوجه شدند افرادی که ویتامین D مصرف می کنند با احتمال 58 درصد کمتر به آنفولانزا دچار می شوند.همچنین مصرف ویتامین D باعث کاهش حملات آسمی در مبتلایان به این بیماری می شود.اوراشیما تائید کرد که با انجام این تحقیقات شگفت زده شده و امیدوار است بتواند اثر مستقیم مصرف این ویتامین را در کودکانی که به آسم مبتلا هستند بررسی کند.
دکتر آدیت گینده از دانشگاه کلورادو در این باره گفت : این اولین بار است که تحقیقاتی با این وسعت در مورد فواید مصرف ویتامین D در کاهش میزان ابتلا به آنفولانزا انجام می شود.او سال گذشته تحقیقاتی انجام داده بود که نشان می داد آسمی هایی که دارای کمبود ویتامین D در بدنشان هستند با احتمال 5 برابر بیشتر به سرماخوردگی و آنفولانزا دچار می شوند.
به این ترتیب دانشمندان به این نتیجه رسیدند که با اضافه کردن مکمل های ویتامین D به رژیم غذایی روزانه مردم میتوان میزان ابتلا به آنفولانزای نوع A را نیز کاهش داد.
رویترز ، 19 مارس

کد خبر 50487

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =