ایرنا نوشت: وزارت خارجه سوریه روزیکشنبه با ارسال دو نامه همسان به شورای امنیت و سازمان ملل اعلام کرد: حملات تروریستی به منطقه زینبیه، اقدامی برای متوقف کردن تلاش ها به منظور آغاز گفتگوهای سوری- سوری در ژنو بوده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در این دو نامه همسان اعلام کرد : انفجارهای تروریستی که امروز درمنطقه مسکونی زینبیه در استان ریف دمشق به وقوع پیوست، در چارچوب اقدامات گروه های تروریستی مورد حمایت دولت های خارجی ترکیه، عربستان و قطر به منظور متوقف کردن تلاش های کنونی برای آغاز گفت وگوی های سوری- سوری انجام گرفت.
وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که این انفجارهای تروریستی بزدلانه بوده و در راستای هدف قرار دادن شهروندان بی گناه سوریه و بالا بردن روحیه عناصر تروریستی که هر روز شکست های پی در پی از ارتش سوریه متحمل می شوند، رخ داد.
در این دو نامه آمده است: گروه های تروریستی بعد از ظهر یکشنبه یک خودروی بمب گذاری شده را نزدیک یکی از ایستگاه های اتوبوس محله مسکونی «کوع السودان» در منطقه زینبیه منفجر کردند. پس از آن دو عامل انتحاری که کمربند انفجاری به تن داشتند خود را در میان مردم و کسانی که برای کمک به مجروحان آمده بودند منفجر کردند.
در اثر این سه حمله تروریستی 50 غیرنظامی کشته و بیش از 105 تن دیگر زخمی شدند.
حال برخی از زخمی های این حوادث وخیم گزارش شده است.
وزارت خارجه سوریه افزود: آنچه توجه ما را به خود جلب کرده، آن است که عاملان این جنایت در بیانیه ای خود اعلام کردند که این انفجار درحمایت از هیات مخالفان ریاض که برای مذاکره با هیات دولت سوریه در ژنو با نظارت استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه حاضر شدند، صورت گرفته است.
سوریه در این دو نامه همسان بار دیگر از شورای امنیت خواست که بر اساس قطعنامه های بین المللی اقدامات قاطعی را برای مقابله با دولت هایی که از تروریست ها به لحاظ مالی و تسلیحاتی حمایت می کنند، اتخاذ کند.
وزارت خارجه سوریه درپایان از دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت خواست تا حملات تروریستی امروز و سایر حملاتی را که شهروندان بی دفاع سوری در محله ها و شهرهای این کشورهدف قرار می گیرند، محکوم کند.

4949

کد خبر 505387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =