تسنیم نوشت: ایالات متحده آمریکا ۵ مقام روسی را به اتهام نقض حقوق بشر به فهرست تحریم‌های خود علیه مسکو افزوده است.

به گزارش رویترز، آمریکا در حالی 5 مقام رسمی روسیه را به اتهام نقض حقوق بشر تحریم کرده که 4 نفر آنها را متهم نموده است که در مرگ یک وکیل روسی دست داشته اند. این وکیل روسی در زمینه مقابله با فساد مالی فعالیت داشته و در سال 2009 میلادی در زندان جان باخته است.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: آلکسی آنیچین، بوریس کیبیس، پاول لاپشوف و اولگ اورزومتسف مقام های روسی هستند که در مرگ سرگئی ماگنیتسکی دست داشته اند. مرگ این وکیل روسی موجب انتقاد کشورهای غربی از وضعیت حقوق بشر در روسیه شده است.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: فرد پنجم یک مقام روسی به نام یوگنی آنتونوف است که مدیر یک زندان در منطقه چچن بوده و متهم به نقض حقوق بشر است.

این 5 نفر قادر به اخذ ویزای سفر به آمریکا نخواهند بود و دارایی های آنها نیز در آمریکا توقیف و ضبط می شود.ماگنیتسکی در سال 2009 و در سن 37 سالگی پس از یک سال زندان جان باخته است. وی به اتهام فرار مالیاتی به زندان محکوم شده بود.

در سال 2012 میلادی، آمریکا قانونی را موسوم به قانون ماگنیتسکی تصویب کرد که بر اساس آن واشنگتن می تواند هر مقام رسمی روسی را که در مرگ این وکیل روسی یا سایر موارد نقض حقوق بشر دست داشته، با تحریم مجازات کند.

52261

کد خبر 505916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =