کمال تبریزی معتقد است که مشکل نحوه نمایش و کیفیت صدا همیشه در جشنواره فیل فجر وجود دارد و هیچ سالی بر طرف نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، او که امثال با فیلم «امکان مینا» در جشنواره حضور دارد به ستاد خبری جشنواره ی سی و چهارم گفته: گفته: این در حالی‌ست که تجهیز کردن این سالن خیلی کم هزینه‌تر از برگزاری جشنواره است. اگر برگزاری جشنواره کمی ساده‌تر شده و به کیفیت آن افزوده شود بسیار بهتر خواهد بود و همه سینماگران نیز حمایت می‌کنند.

تبریزی درباره کیفیت فیلم های امسال جشنواره گفت: با توجه به شنیده ها و حضور فیلمسازان خوب، فکر می کنم جشنواره امسال یک سر و گردن از جشنواره سال گذشته بالاتر خواهد بود. همه در این جشنواره کارهای خاص و یژه‌ای انجام داده‌اند و همین مساله قضاوت داوران را سخت می‌کند، اما باعث خوشحالی است زیرا هر چه تعداد فیلم‌های خوب جشنواره زیاد باشد، امیدواری به آینده سینمای ایران بیشتر خواهد شد.

او با بیان این مطلب که جشنواره فیلم فجر مهمترین رویداد سینمایی کشور است و کار قضاوت و داوری فیلم‌ها در آن بسیار سخت است، افزود: «امکان مینا» فیلمی است که در یک فضای پرنشاط اتفاق می‌افتد و در عین نو بودن تصویر ویژگی‌های جسورانه ای هم دارد.

تبریزی گفت: فیلم از نظر لحاظ رنگ‌هایی که درآن استفاده شده است، ویژگی‌هایی دارد تا بتواند حس سی سال گذشته را به مخاطب منتقل کند به همین دلیل می‌توانم بگویم که «امکان مینا» به لحاظ تصویری بسیار خاص است و فرشاد محمدی نکاتی را در آن رعایت کرده که شامل استفاده از لنزهای مختلف و مدل نورپردازی متفاوت است.

کارگردان «لیلی با من است» و «مارمولک» معتقد است: این تفااوت شامل اشیايی هم می‌شود که در صحنه قرار دایده‌ایم.

به گفته‌ او، همه این‌ها دست به دست هم داده‌اند تا در عین این‌که مخاطب یک فیلم مدرن را می‌بیندُ اما در آن کاملا این احساس به وجود می‌آید که فیلم به گذشته‌ای اشاره می‌کند که مربوط به تاریخ معاصری است که در سی سال گذشته اتفاق افتاده است.

تبریزی با اشاره به اتفاق ویژه‌ای که در «امکان مینا» افتاده تاکید کرد: یک کار ویژه‌ای را در این فیلم انجام داده‌ایم و منتظرم تا منتقدان درباره آن اظهارنظر کنند. این اتفاق خاص را فرشاد محمدی در فیلم به وجود آورده است که برای من بسیار جذاب بود، البته این اتفاقی که در فیلم افتاده بسیار جسورانه است.

۵۷۵۷

کد خبر 506039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =