ایرنا نوشت: ارتش سوریه و نیروهای مقاومت محاصره شهرک های راهبردی «نبل» و «الزهرا» در حومه حلب و در نزدیکی مرزهای ترکیه را پس از چهار سال و نیم شکستند.

به نوشته پایگاه خبری روزنامه رای الیوم، این نیروها پس از درگیری های شدید با تروریست ها کنترل روستاهای «حردتنین»، «تل جبین»، «ریتان» و «دویر الزیتون» را در حومه حلب در نزدیکی مرزهای ترکیه بدست گرفتند و خطوط امداد رسانی به تروریست ها را از طریق این روستاها بستند.

ارتش و نیروهای مقاومت سوریه پس از آزادی این روستاها با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش سوریه و روسیه گروه های تروریستی را در اطراف دو شهرک «نبل» و «الزهرا» محاصره کردند.

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت مردمی با درگیری در اطراف این دو شهرک در نهایت محاصره این شهرک ها توسط تروریست ها را پس از چهار سال و نیم شکستند.
شهرک های نبل و الزهرا دو شهرک شیعه نشین در سوریه هستند که در چهار سال و نیم گذشته مردم این دو شهرک به خاطر محاصره از سوی تروریست های تکفیری با مشقات فراوانی روبه رو بودند؛ پیش از آغاز بحران سوریه 70 هزار نفر در این دو شهرک زندگی می کردند.
عملیات نظامی ارتش و نیروهای مردمی سوریه علیه تروریست های تکفیری در حومه شمالی حلب این منطقه را به دو قسمت تقسیم کرده و تروریست ها پس از شکست سنگین در این منطقه به مرز ترکیه گریختند.

پیشروی نیروهای ارتش و مقاومت مردمی سوریه در حومه شمالی حلب تنها راه خطوط امداد رسانی به تروریست ها در درگیری های بین نیروهای ارتش و گروههای تروریستی از سال 2013 را در شهر حلب قطع می کند.
مرکز موسوم به ناظر حقوق بشر سوریه اعلام کرده که بیش از پنج هزار نیروی ارتش سوریه در شهرک های «نبل» و «الزهرا» حضور دارند.
در شهر حلب نیز نیروهای ارتش سوریه و مقاومت مردمی از سه محور در مناطق «سیف الدولة»، «بستان القصر» و «الراشدین» در مرکز و جنوب غربی این شهر حملات خود را علیه تروریست های تکفیری آغاز کرده اند و هدف این نیروها، تصرف مناطق ذکر شده است.
در عملیات نیروهای سوری در حومه جنوبی حلب «عمر قطیش» یک سرکرده گروه تروریستی موسوم به «سپاه شام» به همراه معاونش کشته شدند.

نیروهای سوری با پیشروی در حومه شرقی استان حلب در روزهای گذشته امنیت و ثبات را نیز به دو روستای «طنوزه» و «عفش» بازگرداندند.
براساس این گزارش، عملیات تنها به حومه شرقی و جنوبی حلب متمرکز نیست و حملات هوایی ارتش سوریه و روسیه دهها موضع تروریست ها را در «مصیبین» و شهر «الباب» که یکی از مهم ترین مخفیگاه های گروه تروریستی داعش در حومه شمالی حلب محسوب می شود را هدف قرار دادند و با سیطره بر این قسمت شهر، خط قاچاق نفت و آثار باستانی و حمایت لجستیکی تروریست ها به طور کامل از این محور قطع شد.

52261

کد خبر 506272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۴
  24 1
  خدا را شکر مردم بی گناه این شهرها نجات یافتند 4 سال در محاصره کامل خدا دشمنان اسلام و بشریت نابود کنه
 • بی نام IR ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۴
  11 0
  قطعا محاصره این دو شهر شکسته میشه ولی هنوز درگیری ادامه داره و نیروهای سوری به این دو شهر نرسیدن و "فارس" هم گفته فعلا 2 کیلومتر باهاشون فاصله دارن
 • علی IR ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۴
  6 0
  خددا را شکر ، این یک فتح راهبردی برای ارتش و نیرو های مقاومته، چون باعث می شه تروریستای غرب حلب در محاصره قرار بگیرن و آزادی حلب زود تر انجام بشه.
 • علی IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۴
  0 7
  بله با کمک نیروی هوائی و زمینی روسیه و اگر نه 4 سال چرا نمیتونستند محاصره رو بشکنند؟؟چه دستاورد بزرگی
 • بی نام IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۴
  5 0
  دستتون دردنکنه خوش خبرباشید انشاالله همیشه