۰ نفر
۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۵

ایرنا نوشت: هلال احمر سوریه کمک های انسانی و بشردوستانه بین المللی را به شهرک محاصره شده «التل» در حومه دمشق وارد کرد.

به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، گروه های امداد اعلام کردند که هلال احمر سوریه کمک های انسانی را به شهرک «التل» که توسط تروریست ها محاصره شده وارد کرد.

«بافل کریسیک» سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ نیز اعلام کرد: 14 کامیون حامل کمک های انسانی این کمیته با همراهی هلال احمر سوریه وارد شهرک «التل» در شمال دمشق شده است.

براساس این گزارش ،کمک های انسانی شامل 25 تن مواد غذایی است که برای حدود 3500 خانواده ارسال شده است.
شهرک «التل» توسط گروههای تروریستی همپیمان با «جبهه النصره» اشغال و محاصره شده است.
سازمان ملل متحد روز (سه شنبه) موافقیت دولت سوریه را با ورود کمک های انسانی و بشر دوستانه به شهرک های محاصره شده سوریه را اعلام کرد.

تاکنون سه کاروان کمک های دارویی و بهداشتی و غذایی این سازمان ملل به شهرک های «مضایا»، «الفوعه» و «کفریا» وارد شده اند.
گروه های تروریستی و تکفیری از جمله گروه موسوم به «جیش الفتح» از ورود محموله های بشردوستانه سازمان ملل متحد، صلیب سرخ و هلال احمر سوریه به این شهرک ها جلوگیری می کنند و یا تروریست های تکفیری تاکنون چندین بار کمک های انسانی به مردم مضایا را سرقت و از تحویل آن به مردم این شهرک خودداری کرده و پس از چندی این کمک ها را با قیمت های زیاد به مردم مضایا فروخته اند.
تصمیم برای تسریع امداد رسانی به این مناطق در حالی صورت گرفت که اخیرا گزارش هایی درباره سوء تغذیه شدید مردم در این سه روستا منتشر شده بود.

سوریه از مارس 2011 (اسفند 89) به دلیل حضور گروه های تروریستی و تکفیری تحت حمایت کشورهای خارجی با بحران مواجه است.
براساس گزارش ها، تاکنون بیش از 300 هزار نفر از شهروندان این کشور در جریان بحران سوریه کشته شده و میلیون ها نفر نیز مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند.
بررسی وضعیت انسانی در سوریه یکی از محورهای مهم گفتگوهای ژنو 3 است.
مذاکرات زنو 3 از روز جمعه با ورود نمایندگان دولت سوریه به ریاست بشار الجعفری نماینده دایمی سوریه در سازمان ملل آغاز شده است.

52261

کد خبر 506276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =