روز گذشته کارگاه فرش عتبات عالیات در کرمان افتتاح شد.

عطیه بهره بر- آیین افتتاحیه کارگاه فرش عتبات عالیات در کرمان با حضور استاندار کرمان، معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار، سردار چناریان و جمعی از مسئولین روز گذشته برگزار شد.

استاندار کرمان در این آیین با اشاره به اینکه قرار داد بافت فرش ستاد عتبات عالیات در استان کرمان سال گذشته منعقد شده، افزود: در سال گذشته وقتی قرار داد بسته شد، کمتر کسی تصور می کرد کارگاه های قالی بافی دایر شوند.

علیرضا رزم حسینی اظهار داشت: تا کنون شش کارگاه قالی بافی در استان کرمان دایر شده و هفتمین کارگاه به زودی در راور آغاز بکار می کند.

وی با اشاره به اینکه 50 هزار متر مربع فرش در کارگاه های ستاد عتبات عالیات استان کرمان بافته می شود، افزود: ما در نظر داریم که دارهای قالی به خانه ها راه یابد.

استاندار کرمان تاکید کرد: فرش ها باید با کیفیت بافته شود تا آوازه فرش کرمان روز به روز بیشتر شود.

وی در پایان در خصوص بیمه قالیبافان قول و خبر داد: علاوه بر قالیبافانی که تا کنون بیمه شده اند، 5 هزار نفر از قالیبافان کرمانی زیر پوشش بیمه قرار می گیرند.

لازم به ذکر است، کارگاه های زنجیره ای قالی بافی عتبات عالیات در چند شهرستان کرمان برپا شده است، در مجموع 320 نفر در این کارگاه ها مشغول به کار شده اند. در شهرستان راور کارگاه اول با 40 دار قالی و 90 بافنده در حال کار است،همچنین کارگاه دوم با 60 دار قالی و 130 بافنده در راور فعالیت خود را آغاز کرده است. همچنین در شهر کرمان 65 بافنده در کارگاه قالی بافی ستاد عتبات عالیات شهر کرمان و 120 بافنده در بافت و ارزوئیه مشغول به کار شده اند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 506388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =