ایرنا نوشت: ارتش سوریه و نیروهای مقاومت امروز (دوشنبه) روستای راهبردی «باشوره» در حومه شمالی لاذقیه را آزاد کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، منابع آگاه نظامی ارتش سوریه اعلام کردند که ارتش سوریه و نیروهای مقاومت امنیت و ثبات را به روستای باشوره در حومه شمالی لاذقیه باز گرداندند.
این منبع نظامی افزود: در این عملیات گروه های تروریستی خسارت جانی و مالی زیادی متحمل شدند و تجهیزات و مهمات آنها منهدم شد و بسیاری از عناصر گروه تروریستی «جیش الفتح» به مرز ترکیه گریختند.
این منبع همچنین گفت: یگان های مهندس ارتش سوریه پس از آزاد سازی این روستا و فرار تروریست ها از آن بمب ها و مین های کارگذاشته شده در این روستا را پاکسازی کردند.
همچنین این نیروها دیروز(یکشنبه) امنیت و ثبات را به روستای «العالیه» در 8 کیلومتری مرز ترکیه را آزاد کردند و خط ارتباطی تروریست ها با مرز این کشور را قطع کردند.
ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در ادامه پیشروی و عملیات آزادسازی مناطق تحت اشغال گروه های تروریستی در حلب ، شهرک «کفین» در حومه شمالی حلب را آزاد کردند.
این در حالیست که گروه های تروریستی نیز در صفحه اجتماعی خود به شکست نیروهایشان در شهرک کفین اعتراف کرده اند.
ارتش سوریه هم اکنون در 6 کیلومتری شهر «تل رفعت» قرار دارد و به مرز ترکیه تزدیک شده است.
این نیروها همچنین شهرک «طعانه» در حومه شرقی حلب را آزاد کردند.
برهمین اساس ارتش سوریه و نیروهای مقاومت مردمی در عملیاتی علیه مخفیگاه ها و تجمع های گروه های تروریستی موفق شدند، مزارع اطراف روستای «رسم العلم» در حومه حلب را آزاد کنند.
نیروهای ارتش سوریه در این پیشروی ها پس از 4 سال و نیم در پنج شنبه گذشته دو شهرک راهبردی «نبل» و «الزهرا» را آزاد کردند و با قطع خطوط ارتباطی آنها حلقه محاصره را بر تروریست ها در داخل شهر حلب تنگ تر کردند.
نیروهای ارتش سوریه در روز های گذشته دو شهرک راهبردی «مایر» و «رتیان» را آزاد ساختند و با آزاد سازی این شهرک ها، خط ارتباطی تروریست ها و قاچاق سلاح به تروریست ها از مرز ترکیه قطع شد.
سوریه حدود 5 سال است که به دلیل حضور گروههای مسلح و تروریستی همچون داعش که از سوی غرب و کشورهای همپیمان آمریکا در منطقه حمایت می شوند، دچار بحران است.

49261

کد خبر 507913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =