مشاور سیاسی و مطبوعاتی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه علت اصلی مشکلات این کشور را تروریسم تحت حمایت برخی از کشورهای غربی و منطقه ای دانست.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، خانم " بثینه شعبان " سه شنبه شب درگفتگوی اختصاصی با شبکه العالم در برنامه " المحور" ، با اشاره به سفر شاه بحرین به سوچی و سفر مرکل به آنکارا و الجبیر وزیر امور خارجه عربستان به واشنگتن و وزیر دفاع قطر به آنکارا گفت که این کشورها خواه ان مبارزه با تروریسم نیستند و به دنبال ثبات درخاورمیانه نیستند بلکه خواهان تجزیه کشورهای منطقه نیستند.
وی تاکید کرد حل وفصل بحران سوریه مشکل نیست ، بلکه مشکل درنیت این کشورهاست که از پنج سال پیش سوریه را هدف قرار داده اند.

دشمنان بعد از هرپیروزی ارتش سوریه و مقاومت مردم و مسئولان ، تاحدودی سناریوهای خود را در قبال کشورمان تغییر داده اند
بثینه شعبان خاطرنشان کرد این کشورها هنوز تصمیم نگرفته اند که حملات علیه سوریه را متوقف کنند بلکه بعد از هر پیروزی ارتش سوریه و مقاومت مردم و مسئولان این کشور ، تاحدودی سناریوهای خود را در قبال سوریه تغییر داده اند.
مشاور رئیس جمهوری سوریه یاداور شد: این کشورها هنوز تصمیم نگرفته اند که حملات علیه سوریه را متوقف کنند بلکه بعد از هر پیروزی ارتش سوریه و مقاومت مردم و مسئولان این کشور ، تاحدودی سناریوهای خود را در قبال سوریه تغییر داده اند.
وی تاکید کرد مذاکرات ژنو 3 بزرگ ترین دلیل براین گفته است ، دراین مذاکرات نمی توان از مخالفت ها حرفی زد، بلکه باید از طرف های وابسته به کشورهای مشخص سخن گفت که شناخته شده هستند و سوریه را هدف قرار داده اند.
وی گفت: این ها نمی توانند یک گروه کاری باشند و قصد یافتن راه حل سیاسی و حل بحران در سوریه را ندارند و درنتیجه می توان گفت که گفتگوها در ژنو هنوز شروع نشده است.

مشاور بشار اسد با بیان اینکه این طرف ها به تحولات و واقعیت های میدانی در داخل سوریه دل خوش کرده اند، افزود : آنها احتمال می دهند که طرح هایشان با موفقیت روبرو شود و جامعه بین الملل و رسانه های جهانی را به مقوله هایی مشغول می کنند که به هیچ وجه کمکی به بحران سوریه مربوط نمی شود و کمکی به حل بحران این کشور نمی کند.
خانم بثینه شعبان تاکید کرد علت اصلی تحولات و بحران سوریه وجود تروریسمی است که از سوی برخی طرف ها حمایت می شود و ترکیه هم زمینه نفوذ آن به سوریه را تسهیل کرده است.

وی همچنین گفت که این ها حتی در ژنو به قطعنامه 2253 که این کشورها را تحت فصل هفتم منشور ملل متحد به توقف حمایت های مالی و تسلیحاتی و پشتیبانی از تروریست ها دعوت می کند، نپرداخته اند.
5050

 

کد خبر 508529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =