سایت کمیته ملی المپیک نوشت:رئیس کمیته ملی المپیک از نامه نگاری با مسئولان وزارت بهداشت در خصوص بررسی شرایط بهداشتی کشور میزبان المپیک ۲۰۱۶ خبر داد.

کیومرث هاشمی اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس زیکا در کشور میزبان المپیک 2016 و حتی مشاهده آن در برخی کشورهای آسیایی، نامه نگاری‌های لازم از سوی کمیته ملی المپیک با مسئولان وزارت بهداشت، درمان و پزشکی کشور انجام شده و منتظر نظر آنها در این باره هستیم.

وی افزود: از همان ابتدا که بحث شیوع ویروس زیکا در برزیل مطرح شد، این موضوع به دقت از سوی کمیته، طبق اطلاعات به‌دست آمده پیگیری می‌شد که به همین منظور تقریباً 10 روز قبل، از سوی کمیته نامه‌ای به دکتر هاشمی، وزیر بهداشت، درمان وپزشکی کشور ارسال شد تا با توجه به متولی سلامت جامعه بودن، نقطه نظرات خود را در این باره به کمیته اعلام کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت تاکنون همکاری خوبی با کمیته و مجموعه ورزش کشور داشته که جای تقدیر و تشکر دارد و کمیته هم در صورت دریافت پاسخ از سوی وزارت بهداشت، نکات لازم را برای فدراسیون‌ها ابلاغ خواهد کرد تا این عزیزان در سفرهای برون‌مرزی با رعایت برخی نکات ایمنی و ملاحظات لازم، دغدغه خاطری نداشته باشند.

هاشمی در پایان گفت: برای ما سلامت ورزشکاران به مراتب مهمتر از هر چیز دیگری، همچون کسب مدال در رقابت‌های بین‌المللی است. لذا کمیته ملی المپیک با حساسیت تمام این موضوع را پیگیری کرده و حتی قرار است هفته آینده نشستی با مسئولان فدراسیون پزشکی در این باره داشته باشیم.

 

251 43

کد خبر 508654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =