رئیس پلیس فتای آذربایجان غربی : بیشترین جرایم سایبری در دو نرم افزار تلگرام و اینستاگرام رخ می دهد

سرهنگ حسن کوره بلاغی رئیس پلیس فتای آذربایجان غربی گفت : بیشترین پرونده های سایبری تشکیل شده در استان مربوط به دو نرم افزار اینستاگرام و تلگرام است.

 به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی ، سرهنگ حسن کوره بلاغی رئیس پلیس فتای استان در گفتگو با خبرنگاران گفت : طی 10 ماهه سال 94 در مواجهه با جرایم سایبری با افزایشی 29 درصدی روبرو هستیم که بیش از 90 درصد آنها کشف و 255 نفر شناسایی ، دستگیر و  با تشکل پرونده به مقامات قضایی ارسال شده اند.

وی افزود : بیشترین پرونده های تشکیل شده در شبکه های اجتماعی مربوط به دو نرم افزار تلگرام و اینستاگرام بوده است که بدلیل ناآگاهی و اعتماد کاربران رخ داده است.

رئیس پلیس فتای آذربایجان غربی ضمن تکذیب امکان هک نرم افزار تلگرام تصریح کرد : برخلاف آنچه شایعاتی مبنی بر هک نرم افزار تلگرام وجود دارد تنها راه دسترسی به مشخصات و مدیریت اکانت هر نفر شگردهای جدید از جمله نصب شدن بدافزار در گوشی های کاربران و ارسال کد توسط اشخاص به دیگران است که امیدواریم استفاده کنندگان به نکات ایمنی توجه داشته باشند تا گرفتار این مشکلات نباشند.

کوره بلاغی گفت : در راستای پیش گیری از این اتفاقات در سال 94 اقدام به چاپ و توزیع بیش از 10هزار بروشور و انواع CD آموزشی نصب بنرهای آگاهی بخشی ، برنامه های رادیو و تلویزیونی و برگزاری کلاس ها و نمایشگاه های آگاه سازی کرده ایم که توانسته موفقیت آمیز باشد.

وی در مورد تعداد کافی نت های ها هم افزود : در حال حاضر 310 کافی نت در شهرستان های مختلف وجود دارد که 257 تای آنها فعال هستند که از این تعداد 207 کافی نت دارای مجوز هستند .

رئیس پلیس فتای آذربایجان غربی در بحث انتخابات هم تصریح کرد : طبق گفته مقام معظم رهبری باید برای حضور حداکثری مردم تلاش کنیم ، بر این اساس و بعد از شروع ثبت نام کاندیداها و آغاز تبلیغات شاهد برخی بداخلاقی ها در برخی شبکه های اجتماعی بوده ایم که منجر به تشکیل 7 پرونده و تحویل آن به مقامات قضایی شده است.

کوره بلاغی در مورد پرونده کلاهبرداری سایت فروش آنلاین هم گفت : چندین سایت توسط شخصی با استفاده از مدارک بستگان ایشان راه اندازی شده بود که پس از شکایات انجام شده 2 نفر در این مورد دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند. این گروه تاکنون 141 شکایت داشته اند با استفاده از اموال ایشان بیش از 60 درصد مبلغ شاکیان بازگردانده شده است.

کد خبر 509981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =