در دیدار سیدحسن خمینی و آیت الله یزدی چه گذشت؟

کانال تلگرامی سیدحسن خمینی برخی ادعاها درباره جزییات دیدار یادگار امام و آیت الله یزدی را تکذیب کرد.

به گزارش خبرآنلاین در حالی که در اقدامی هماهنگ برخی از رسانه های منسوب به اصولگرایان تندرو به انتشار جزییاتی از دیدار سیدحسن خمینی و آیت الله یزدی (پس از اعتراض نوه امام خمینی به عدم احراز صلاحیتش در انتخابات خبرگان) منتشر کردند، کانال تلگرامی سیدحسن خمینی اعلام کرد که این دیدار دو نفره بوده و هیچ کس در آن حضور نداشته است.

این کانال در ادامه به نقل از یک منبع آگاه ضمن دروغ دانستن این ادعاها نوشته است: "اگر لازم باشد و حضرت آيت الله يزدى مصلحت بدانند محتواى ان جلسه و آنچه پس از آن واقع شده مى تواند بسيارى از نقاط ابهام موجود در پرونده بررسى صلاحيت علمى يادگار امام را بگشايد. ... فعلا بنای کنارزدن پرده هارانداریم وقطعادرفرصت مقتضی بامردم درمیان خواهیم گذاشت."

این در حالی است که امروز خبرگزاری نسیم آنلاین در خبری مدعی شد: "سیدحسن خمینی هفته گذشته در دیداری با آیت الله یزدی که به درخواست سیدحسن خمینی و در فضایی صمیمانه برگزار شد، دلایل عدم احراز صلاحیت خود برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری را از این عضو فقهای شورای نگهبان جویا شده که آیت الله محمد یزدی در پاسخ به این سوال با اشاره به قوانین موجود در خصوص بررسی صلاحیت داوطلبین مجلس خبرگان رهبری توضیحاتی را در خصوص اثبات و احراز اجتهاد داوطلبان برای فقهای شورای نگهبان ارائه کرد".

به گفته این خبرگزاری آیت الله یزدی در این دیدار با تاکید بر اینکه طبق قانون سید حسن خمینی نیز از جمله کسانی بوده که باید در انتخابات خبرگان رهبری شرکت می کرده است گفت که برخی نگرانی ها در خصوص علل عدم احراز صلاحیت سید حسن خمینی بی مورد بوده و تنها علت این عدم احراز، شرکت نکردن وی در آزمون خبرگان و اثبات نشدن سطح علمی وی برای فقهای شورای نگهبان است.

افزون بر این کانال تلگرامی " اخبار ویژه انتخابات" نزدیک به جبهه پایداری نوشت: "سید حسن خميني هفته گذشته ديداري با آيت الله يزدي عضو فقهاي شوراي نگهبان داشته است که وی در این دیدار گریه کرده است. در این ديدار وي بخشي از دلايل ردصلاحيت خود را از آيت الله يزدي جويا مي شود كه اين عضو شوراي نگهبان توضيحاتي به وي ارايه و تأکید کرده است که «به هیچ وجه مسائلی به جز مسائل علمی چیز دیگری مطرح نبوده و نیست.» .

27214

کد خبر 510011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۵
  97 4
  بعدا معلوم میشه. چرا الان دیدار داشتن؟اگر این قبیل دیدار ها معمول است جای سوال باقی نمی ماند در غیر این صورت...
 • بی نام IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۵
  13 49
  حتما بهش توصیه کردن ازسرنوشت رهبر ان جنبش سبز درس بگیره
 • باب لرد IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۵
  6 45
  ایشون اگه سیاستمدار قابلی بودن میرفتن امتحان رو میدادن هم حرفی برای مخالفین نمیذاشت هم دیگران رو از بالا نمیدیدن عین برادر خودشون میدیدن ایشون خودشون رو خیلی دست بالا گرفته بودن
  • danial IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۶
   1 2
   داداش شما مثل اینکه خودتو آدم حسابی و دانشمند حساب کردی که راجع به سید حسن صحبت میکنی مطمئن باش اگر امتحان هم میداد شماها میگفتید اسمشو بالای برگه ننوشته مردوده
 • بی نام GB ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۵
  57 3
  سید حسن دوست داریم هر جا هستی باهاتیم.
 • بی نام CH ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۵
  6 1
  بخداکه من قلبا دوستت دارم وعده ای امثال شماراکه حرف دل مردم رامیزنیدرانمیتونندتحملت کنند .ولی همینکه محبوب افکارعمومی درکشورهستی بهترین چیزاست وکسی نمیتونه دراین سن وسال اینقدرمحبوبیت داشته باشه امتحانش یک نظرسنجی مردمی است نسبت به هرکسیکه میخوادبدونه که دربین افکارعمومی ازچه جایگاهی برخورداراست ای کاش دولت برنامه میگذاشت وازاین طریق میشد به خیلی ازچیزهاپی برد
 • بی نام DE ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۵
  14 2
  هفتم اسفند میبینیم کی گریه میکنه
 • بی نام GB ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۵
  10 2
  مهم کاندیدا بودن نیست مهم اینه که جایگاهت تو دل مردم باشه
 • خدایی A1 ۰۴:۴۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۶
  7 2
  حتی اگر اینجوری هم بود اقلم احترام پدروپدربزرگش رابه او میزاشتید
 • بی نام IR ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۶
  5 1
  سلام من نمیدانم ،کی باید آدم ها روی پای خودشان به ایستند، بابا تمام کنید هی یادگار امام ، یادگار امام ،مگر ایشان خودشان شخصیت ندارن که به امام وصلشان میکنند.
 • بی نام IR ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۶
  2 2
  به نظر شما ایشون اگه نوه امام نبود جایگاه ایشون کجا بود.
 • بی نام A1 ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۶
  0 3
  رد صلاحیت کنندگان 7 اسفند رد صلاحیت می شوند.
 • بی بام A1 ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۶
  1 3
  کسانیکه برای مردم تصمیم گرفتند در درون ماقبل تاریخ زندگی میکنند چه انتظاری دارد که دیگران را درک کنند
 • بی نام IR ۰۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۳۰
  0 2
  سلام سیدحسن عزیزم باتماموجودم دوست دارم الهی من پیش مرگت بشم