ایسنا نوشت: دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: اصلاحات یک انفجار ناگهانی نیست، بلکه اصلاحات یک تغییر تدریجی است که نیازمند پیگیری مداوم و مقاومت است.

غلامحسین کرباسچی در گردهمایی اصلاح‌طلبان در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به گذشت ۳۷ سال از عمر انقلاب اسلامی تصریح کرد: در طول این سال‌ها انتخابات متعددی برگزار شده اما متاسفانه دو جریان به دنبال بی‌اثر نشان دادن انتخابات هستند؛ یک جریان در داخل و جریانی دیگر در خارج از کشور به بی‌اثر نشان دادن انتخابات دامن می‌زنند. جریان خارجی مردم را از انتخابات دلسرد می‌کند و چهره نظام را غیرمنطقی نشان می‌دهند. در داخل هم بعضی جریانات به این مساله دامن می‌زنند و به این‌گونه تبلیغات کمک می‌کنند.

وی با بیان این‌که «جریان داخلی به انتخابات معتقد نیست و نظام را بی‌نیاز از رای مردم می‌داند»، گفت: استدلال این گروه این است که چون نظام اسلامی است، منهای رای مردم مشروعیت دارد. این روش فکری در مقابل دستورات، رهنمودها و تاکیدات امام(ره) و مقام معظم رهبری است.

وی اظهار کرد: برخی سعی می‌کنند با رفتار و القائات خود نشان دهند که رای مردم تاثیری در سرنوشت کشور ندارد و یک عده با تحلیل، نوشتن گزارش سعی می‌کنند اهداف خودشان را پیش ببرند. با همه این‌ها ما نباید دلسرد شویم و از رای دادن ناامید شویم؛ چراکه بنده این‌گونه تحلیل‌ها را ادامه همان تحلیل‌های نخست می‌دانم.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با تاکید بر لزوم شرکت در انتخابات اظهار کرد: باید توجه داشت که اصلاحات یک انفجار ناگهانی نیست، اصلاحات انقلاب، کودتا و جریان برانداز نیست بلکه اصلاحات یک تغییر تدریجی است که نیازمند پیگیری مداوم است. ما باید بپذیریم اگر اصلاح‌طلب هستیم به دنبال یک مقاومت پیگیر و مداوم باشیم، اگر همه نیروهای ما را رد صلاحیت می‌کنند و به ناحق هم این عمل را مرتکب می‌شوند باز هم باید بایستیم و به دنبال انتخابات باشیم.

وی با شاره به این‌که «جهت‌گیری ملت نشان می‌دهد جریان اصلاحات اقبال اکثریت را به همراه دارد»، افزود: تفکر اصلاحات توانمندتر از تفکر اصولگرایی است. صرف نظر از این‌که چه کسی را انتخاب کنیم و افراد موثر هستند، جهت‌گیری هم مهم است.

وی اظهار کرد: اگر در انتخابات طیف اصولگرایی هم افراد معتدل را انتخاب کند، گرایش جامعه دوری از افراط را نشان می‌دهد. انتخاب دکتر روحانی در سال ۹۲ انتخاب خوبی بود؛ چراکه ایشان سابقه کار و تلاش 30 ساله در اصلی‌ترین ارگان‌ها را داشتند اما مهم‌تر از شخص دکتر روحانی، گرایش مردم در سطح کلان است.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران یادآور شد: نحوه گرایش مردم به جریان اعتدال تاثیرگذار بود. فکر نکنید تنها شخص آقای ظریف در مذاکرات و دکتر روحانی در اداره کشور توانمند بودند بلکه مجموعه نظام به این جمع بندی رسیدند که اجتماع مردم به اعتدال گرایش دارد. دوستان اصلاح‌طلب و مجموعه نظام باید به این امر توجه داشته باشند که بیش از آن که به اشخاص توجه کنند، توجه‌شان به گرایش مردم به اصلاحات و اعتدال و دوری از افراط باشد.

وی با اشاره به این‌که «نیروهای معتدل و معقول در جامعه زیاد داریم»، افزود: ما نیروی اصلاح‌طلب، معتدل و به دور از افراط کم نداریم؛ اکثریت مردم همراه با جریان اصلاحات هستند. اگر این انتخابات به نتیجه برسد، یک گردش نخبگان در این بین اتفاق می‌افتد. از این‌رو بنده درخواست دوستانه دارم که نقش ما در این دوره از انتخابات بسیار مهم است، اگر چهره‌ها معروف و شناخته شده باشند که خود رای می‌آورند و به ما احتیاج ندارند، نقش ما زمانی معلوم می شود که ما باید نیروهای کارکشته اما کمتر شناخته شده را به مردم معرفی کنیم.

کرباسچی افزود: مجلس زمانی می‌تواند قوی باشد که اکثریت توانمند از یک تراز فکری باشند؛ چراکه کار مجلس یک کار گروهی است، ما نیازمند انسجام سیاسی هستیم، اگر بتوانیم از طریق این انسجام اکثریت خوبی رابه مجلس بفرستیم، این امر یک پیام برای جامعه دارد، ما باید یک جبهه اصلاحات درست کنیم که با نگاه به منافع کشور در انتخابات نقشی اساسی داشته باشد.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با بیان این‌که «باید با پرهیز از افراط، خشونت و دوری از برخورد ناصواب اکثریت را بسیج کنیم»، افزود: خوشبختانه طبق گزارش ارائه شده انسجام خوبی بین جناح‌های اصلاح طلب و حامیان دولت در سطح استان صورت گرفته است. ما راهی جز ایجاد مجلس همراه با دولت نداریم، مجلسی که برای دولت سنگ‌اندازی می‌کند نمی‌تواند ما را به نتیجه برجام امیدوار کند.

وی با بیان این‌که «گرایش اصلاح طلبی و اعتدال سه برابر جریان مخالف است»، افزود: بهره گرفتن از نتایج برجام موکول به تشکیل مجلسی همراه با دولت است.

27220

کد خبر 510970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۸
  12 4
  حيف كه اين نظام قدر مسعولينه كاردان مانند شمارو ندونست
  • بی نام IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۸
   1 5
   خیلی متاسفم که چه کسانی را کادان معرفی میکنید
 • بی نام A1 ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۸
  16 4
  طبق فرمایش رهبری همدلی و همزبانی دولت و ملت باید مجلس این دوره مال اصلاح‌طلبان باشه
 • بی نام A1 ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۸
  9 5
  چرا این سایت حرف های آقای زاکانی رو در مورد منابع مالی لیست مورد حمایت اطلاح طلبان رو سانسور کرده؟ چرا نمی گید چه کسانی از لیست اصلاح طلبان حمایت مالی می کنند؟
  • بدون نام ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۸
   2 3
   اخه اين سايت عادت نداره حرفا بي ارزشو چاپ كنه، حرف توهم چاپ كرده من تعجب كردم!!!
  • بدون نام ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۸
   4 0
   اقاي زاكاني!!!! اقا !!!!