ایسنا نوشت: یک مقام ارشد دولت آمریکا اعلام کرد رئیس‌جمهور این کشور طی هفته‌های آتی دیداری تاریخی از کوبا خواهد داشت. این سفر تلاشی از سوی واشنگتن برای پایان بخشیدن به نیم قرن تنش میان هاوانا و واشنگتن توصیف شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرگزاری فرانسه، این مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، گفت: دولت بزودی سفر رئیس‌جمهور اوباما به کوبا را اعلام خواهد کرد. این سفر اواخر ماه مارس انجام خواهد شد.

این سفر در صورت انجام، اولین سفر یک رئیس‌جمهور آمریکا به کوبا از سال 1928 خواهد بود. جمهوری‌خواهان از منتقدان اصلی تلاش‌های باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا برای رفع خصومت‌های دوران جنگ سرد میان کوبا و آمریکا هستند. 

اوباما پیش از این در مصاحبه‌ای گفته بود در صورتی که اطمینان یابد قادر به دیدار با مخالفان حامی دموکراسی خواهد بود به کوبا سفر می‌کند.

وی گفت: اگر قرار باشد سفری داشته باشم یکی از شروطم این است که بتوانم با همه صحبت کنم به صراحت در گفتگوهایم با رئیس‌جمهور رائول کاسترو گفتم که خواهان دیدار و دسترسی به کسانی هستم که به دنبال آزادی بیان جدی تر و گسترده تر در داخل کوبا هستند.

5050

کد خبر 511318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۶:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
  44 1
  بابا ولمون کن تو رو قرآن خبرآنلاین . کدوم میراث ؟ کدوم ارث؟ کدوم میراث خور. این که گنده گندهشون بود شوروی بزرگ بو ترکید رفت. اخه کاسترو میراثش کجا بود یه عمر بدبختی و فلاکت برای مردمش اورد که تهش بگه دیدید من موندم
 • بی نام IR ۰۶:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
  41 3
  میشه بگید میراث کاسترو و کل چپ های احمق دنیا چی بوده اصلا. یه مشت کودن نفهم که مردمشون رو از چاله امپریالیسم دراوردند و انداختن تو چاه فقر و بدبختی و احتیاج و خود فروشی
 • بی نام IR ۰۶:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
  35 1
  میراث ضد امپریالیست ها چیزی نیست جز فقر و فحشا و فلاکت و نکبت و شرمساری پدر در برابر خانواده و از اونطرف فربه شدن و ترکیدن عده ای دیگر در جامعه که به اسم مبارزه با امریکا و امپریالیسم دقیقا خودشون همان کارهای امیرکا رو می کنن. امریکا این کارها رو با مردم کشورهای دنیا می کنه اما چپ های ظاهرا ضد امریکایی و ضد امپریالیست دقیقا برای مردم کشور خودشون یه امپریالیست بزرگ هستن. به روش های ضد امریکایی ها نگاه کنید. تمام رفتارهای سیاسی و اجتماعیشون مشحون از همون سیاست های امریکایی هاست.
 • بی نام RO ۰۶:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
  27 1
  این نشان دهنده بی اساس بودن خصومت دو کشور بوده که فقر و بدبختی را برای کوبا به ارمغان آورد