شهرداری در حوزه عمران نگاهی برنامه محور دارد

رفتن به مسیر تکنولوژی آسفالت پلیمری و استفاده از امولسیون قیری به جای MC ، و استفاده از آسفالت‌های رنگی در برنامه سازمان عمران به چشم می‌خورد.

اشاره: سازمان عمران شهرداری در زمینه عمران و آبادیی شهر مسوولیت پایه‌ را دارد، تولید و تامین مصالح مورد نیاز شهرداری، نظارت بر کیفیت مصالح تولیدی، اجرای بخش عمده‌ای از عملیات عمرانی به صورت مستقیم، مدیریت ماشین آلات سنگین و مسوولیت‌های خطیری از این قبیل برعهده سازمان عمران شهرداری است. سازمان عمران شهرداری اردبیل در حالی به پایان سال 94 نزدیک می‌شود که مدیرعامل جدید خود را حدود سه ماه پیش شناخته است.

 مدیر عامل سازمان عمران شهرداری اردبیل در مورد فعالیت‌های چند ماه اخیر این سازمان تاکید ویژه‌ای به پروژه‌های اجرا شده یا در دست اجرا در اطراف مجموعه تفریحی گردشگری شورابیل دارد.

 

 

به گفته رسول ابراهیمی، سازمان عمران در راستای سیاست شهردار جدید اردبیل و برای خروج اطراف شورابیل و مخصوصا شهرک کوثر و نادری از بن بست، عملیات عمرانی متعددی را طی سه ماه گذشته در این محدوده انجام داده است.

ابراهیمی گفت: از جمله این عملیات می توان به خاکبرداری و زیر سازی خیابان جدید 24 متری شورابیل واقع در پشت نمایشگاه بین المللی، آسفالت ریزی 45 متری شوراسنتر، احداث ادامه این مسیر، احداث رینگ سواره رو شورابیل جهت وصل به 45 متری نادری و 55 متری کوثر و اجرای آسفالت قسمتی از رینگ شورابیل اشاره کرد.

بنابر توضیحات مدیر عامل سازمان عمران شهرداری اردبیل، با تمهیداتی که برای این قسمت از شهر اندیشیده شده است، اطراف شورابیل سرتاسر دارای خیابان‌هایی خواهد بود که شهرک‌های پشت آن را از بن بست درآورده و به ورودی شهر از سمت تبریز وصل خواهد کرد.

ابراهیمی افزود: پروژه‌های در درست اجرای سازمان عمران در حال حاضر شامل زیرسازی در رینگ سواره‌رو شورابیل، 45 متری ولایت و ایستگاه موقت زباله است، و در کنار آن کارهای معمول در کارخانجات سازمان برای تامین مصالح و برداشت از معدن و... در جریان است.

وی در مورد سایر فعالیت‌های سازمان عمران در سال 94 هم اطلاعاتی ارائه داد و افزود: بر اساس این اطلاعات سازمان عمران شهرداری اردبیل در سال جاری 202 هزار تن آسفالت تولید کرده است که 137 هزار تن آن را در اختیار مناطق چهارگانه و معاونت ترافیک شهرداری قرار داده است. کارخانه تولید جدول و پازل سازمان عمران هم یکی دیگر از بخش‌های این سازمان است که با پیمانکاران شهرداری، مناطق چهارگانه و معاونت ترافیک همکاری کرده، جدول‌ها و پازل‌های آنها را تامین کرده است. همچنین بخش مهمی از فعالیت این سازمان در زمینه احداث خیابان‌ها شامل زیرسازی و آسفالت ریزی بوده است که در هر چهار منطقه برحسب نیاز و در حجم قابل توجهی تمامن با ماشین آلات سازمان انجام شده است.

 

 

ابراهیمی خاطرنشان کرد: در کنار این فعالیت‌ها، سازمان عمران شهرداری اردبیل برای اولین بار امسال با مجوز از اداره کل صنایع و معادن دارای معدن سنگ لاشه است و برای زیر سازی معابر و خیابان‌ها، همچنین برای تولید آسفالت از سنگ لاشه تولید خود استفاده می‌کند. تهیه سنگ از این معدن تماماً توسط ماشین آلات و کارکنان سازمان انجام می‌شود. به این ترتیب و با توجه به این نکته که سازمان عمران، آسفالت، سنگ لاشه برای زیرسازی، پازل، جدول و سایر ملزومات عمرانی خود و سایر سازمان‌ها و مناطق شهرداری را از کارخانجات و معادن سازمان تامین می‌کند، به عنوان یک سازمان مادر برای شهرداری حساب می‌شود.

این مسوول اضافه کرد: سازمان عمران شهرداری اردبیل برای سال آینده، با توجه به سیاست‌های توسعه محوری شهردار اردبیل برنامه‌هایی منطبق بر این سیاست در نظر گرفته است. رفتن به مسیر تکنولوژی آسفالت پلیمری و استفاده از امولسیون قیری به جای MC ، و استفاده از آسفالت‌های رنگی در برنامه سازمان عمران به چشم می‌خورد.

 

 

به گفته ابراهیمی همچنین در سال 95 روکش آسفالت معابر اصلی و پرتردد به ترتیب اولویت و حجم ترافیک انجام خواهد شد و در محدوده کارخانه آسفالت سازمان عمران هم تغیرات عمرانی انجام خواهد شد؛ که از مهمرین آن‌ها می توان به احداث کمربند سبز در حریم کارخانه به جهت کنترل آلودگی محیط زیست با کاشت نهال و تجهیز کارخانه به سیستم دوگانه سوز و کنترل آلودگی اشاره کرد.

خبرنگار: توحید سیف

عکس: فرزاد تقی زاده

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 511641

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =