مرد درختی بنگلادش چطور عمل شد؟/امید به زندگی عادی پس از جراحی سخت

مردی در بنگلادش که به خاطر زگیل‌های بزرگ روی دستهایش به مرد درختی مشهور شده به گزارش همشهری آنلاین،یک جراحی سخت اما موفقیت آمیز را پشت سرگذاشته و امیدوار است به زودی بتواند مانند افراد عادی زندگی کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه سامانتا لا سن، رئیس بیمارستان کالج دانشگاهی داکا گفت که گروهی شامل ۹ دکتر در عملی سه ساعت و نیمه در این بیمارستان زگیل‌های غول‌آسای روی دست راست عبدل بجاندار را برداشتند.

این مرد ۲۶ ساله ماه گذشته برای عملی برای برداشتن زگیل‌هایش که در ابتدا ۱۰ سال پیش شروع به ظاهر شدن کرد و به وزنی دست‌کم ۵ کیلوگرم رسیده بود، در این بیمارستان پذیرش شد.

سن گفت: «عمل موفقیت‌آمیز بود. ما زگیل‌ها را از روی هر پنج انگشت دست راست او برداشتیم. او اکنون خوشحال است و می‌خندد.»

«ما وضعیت او را در سه هفته بعدی بازبینی خواهیم کرد تا تصمیم بگیریم آیا عمل‌های بیشتری انجام دهیم یا نه. این کار چالشی بزرگ است.»

بجاندار که اهل منطقه جنوبی خولنا در بنگلادش است، مبتلا به ا‍پیدرمودیسپلازیا وروسیفورمیس تشخیص داده شده است، یک عارضه نادر ژنتیکی که «بیماری مرد درختی» هم خوانده می‌شود و توده‌های پوستی ایجاد می‌کند.

سفر مردم به خولنا برای دیدن «مرد درختی» در طول سال‌ها باعث شهرت او شد و صدها نفر هم در بیمارستان به ملاقات او رفتند.

پس‌ازآنکه آزمایش‌ها نشان داد که زگیل‌های او سرطانی نیست، مجوز عمل جراحی او داده شد.

به گفته سن، دولت بنگلادش موافقت کرده است که هزینه‌های درمان او ب‍پردازد و شیخ حسینه، نخست‌وزیر در جریان حال او قرار گرفته است.

سن گفت که فقط سه مورد شناخته‌شده ا‍پیدرمودیسپلازیا وروسیفورمیس در جهان گزارش شده است و بجاندار تنها مورد این بیماری در بنگلادش بوده است

بجاندار ماه پیش در مصاحبه‌ای گفت که در ابتدا تصور می‌کرد که زگیل‌ها بی‌آزار هستند، اما تدریجاً این توده‌ها دست‌ها و پاهایش را پوشاندند و او مجبور شد کارش به‌عنوان کشنده ریکشا را رها کند.

یک روستایی اندونزیایی که دچار زگیل‌های وسیع در سراسر بدنش بودن در سال ۲۰۰۸ تحت رشته‌ای از اعمال جراحی قرار گرفت تا آن را از بدنش بردارد.

5454

کد خبر 512794

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  326 3
  خدا شفا بده
  • بی نام IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
   198 5
   خدایا شکرت بخاطر سلامتی که دادی
  • سعید A1 ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۴
   19 13
   به «بی نام 22:14» : دوست عزیز ، انسان در هر لحظه از زندگی ، باید شکر کند و همیشه بدنبال نکات مثبت زندگی خویش باشد ، اما نه با دیدنِ مشکلات دیگران . این چه طرز تفکر بد و خودخواهانه ای ست که ما با دیدن ِ یک انسان معلول و بیمار ، شکر سلامتی میکنیم ؟ در پَسِ این شکر ، یک خودخواهی نهفته است ، یک پندار واهی که «من خونم رنگین تر است از او که بیمار است و خدا به من با دیده ی رحمت مینگرد » . خیر دوست عزیز، اینطور نیست . اتفاق برای هرکدام از ما ممکن است بیافتد و بهتر است دچار این توهم خود برتر بینی نشویم . در برخورد با بیماران ، باید تمام سعی خود را در برآورده کردن خواسته های آنان بکنیم ، که مهمترینِ آنها «احترام» است. در منظر عمومی احترام بگذاریم و کمک کنیم و شکر کردن را بگذاریم برای خلوت خود.