پیام تسلیت ظریف به مناسبت درگذشت روزنامه نگار برجسته جهان عرب

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در پیامی درگذشت محمد حسنین هیکل نویسنده و روزنامه نگار برجسته عرب را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در پیامی درگذشت محمد حسنین هیکل نویسنده و روزنامه نگار برجسته عرب را به همسر ایشان تسلیت گفت؛ متن پیام وزیر خارجه کشورمان بدین شرح است: 

سرکار خانم هدایت علوی تیمور

همسر گرامی مرحوم استاد محمد حسنین هیکل

ضایعه فقدان نویسنده و روزنامه نگار بزرگ مرحوم استاد محمد حسنین هیکل موجب تالم خاطر گردید. آثار و خدمات ارزنده آن مرحوم در همراهی با خواسته های ملتها و در شناساندن درست ماهیت تحولات جهانی و آگاهی بخشی به نسل های مختلف ملتهای منطقه فراموش نشدنی و به یادماندنی است.

تلاش های مستمر مرحوم هیکل در تبیین صحیح سیاست های استعمارگران و اشغالگران صهیونیست و ارائه شخصیتی از خود بعنوان یک روزنامه نگار بارز و ماندگار و واقع نگر و ژرف اندیش، در طول هفتاد و پنج سال فعالیت رسانه ای؛ او را به جایگاهی رساند که «روزنامه نگار قرن» نامیده شد.

بدون شک آزاد اندیشان و مدافعان حق و حقیقت و عدالت در ایران و جهان، مواضع و تحلیل های شجاعانه و منصفانه آن مرحوم در دفاع از آرمان های مبارزان علیه استبداد و استعمار و اشغال و در حمایت از مدافعان استقلال و آزادی ملتها را از یاد نخواهند برد.

امید که دغدغه های راهبردی مرحوم هیکل در دفاع از انسجام و همکاری میان کشورهای اسلامی در شرایط حساس کنونی که منطقه ما با توطئه های دشمنان امت برای دامن زدن به طائفه گرایی مواجه است، چراغی روشن فراروی همه نخبگان عرصه سیاست و رسانه بوده و در مسیر تحقق بخشیدن به آرمان ها و آرزوهای او مورد توجه قرار گیرد.

فرصت را غنیمت شمرده مراتب تسلیت و همدردی خود و ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران را به سرکار عالی و فرزندان و اعضای خانواده و همه علاقمندان آن فقید ابلاغ داشته و از خداوند منان برای آن مرحوم مغفرت و علو درجات مسئلت می کنم.

محمد جواد ظریف
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

5252

کد خبر 513496

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =