روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه خبر داد:ظهر امروز جمع کثیری از بازنشستگان تامین اجتماعی در اعتراض به عدم اجرای قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان و تبعیض در افزایش حقوق بازنشستگان میان آنها و بازنشستگان لشگریو کشوری، مقابل سازمان برنامه و بودجه کشور تجمع کردند. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاون رئیس جمهور در میان آنها حاضر شد و از تلاش‌های صورت گرفته برای این منظور سخن گفت.

دکتر محمدباقر نوبخت در جمع بازنشستگان معترض گفت: از ابتدای امسال، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری در دستورکار قرار گرفت. ۵۰ هزار میلیارد تومان به تفکیک ۳۲ هزار میلیارد تومان برای تامین اجتماعی و ۱۸ هزار میلیارد تومان برای صندوق لشکری و کشوری از سوی سازمان برنامه و بودجه طبق مصوبه دولت تخصیص داده شد. 

وی افزود: با عنایت به اینکه این ارقام در تامین اجتماعی شامل ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر می‌شد و در مورد بازنشستگان لشکری و کشوری دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌داد؛ تقسیم این ارقام میان دو جمعیت متفاوت، باعث دریافتی‌های متفاوت هم شده است. 
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه متناسب سازی حقوق برای بازنشستگان لشکری و کشوری به طور کامل انجام و پرداخت شده است؛ ادامه داد: مطلع شدم که این موضوع برای بازنشستگان تامین اجتماعی به صورت ۳۰ درصدی انجام شده است. چرا که بر اساس بند و تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۹، سازمان تامین اجتماعی فقط سی درصد دریافتش را می‌توانسته برای همسان سازی حقوق بازنشستگان صرف کند. از این رو با ارائه لایحه دو فوریتی در آذر ماه سال جاری از مجلس محترم درخواست کردیم که این منع قانونی مرتفع شود تا از نظر حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز تخصیص کامل بگیرند. با تصویب این قانون دریافتی شما به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش خواهد یافت. 
نوبخت با اشاره به ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این منع قانونی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ برداشته شده و حتی منابع مالی لازم نیز برای تداوم همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال بعد هم در لایحه بودجه لحاظ شده است.
وی ابراز امیدواری کرد که با تصویب این دو قانون، نگرانی بازنشستگان محترم، مرتفع شود.
1717

کد خبر 515538

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =