۰ نفر
۱۰ فروردین ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۶

یک جوان 21 ساله آمریکایی اعتراف کرده که در مخالفت با سیاهپوستان کشورش, با کمک یکی از دوستانش نقشه ای طراحی کرده بود تا باراک اوباما و دهها سیاهپوست دیگر را بکشد و به این خاطر می پذیرد که گناهکار است.

ایرنا نوشت:

طبق قوانین آمریکا حرکتهای نژادپرستانه جرم سنگینی دارد اما این قوانین باعث نشده تا از میزان اقدامات نژادپرستانه در این کشور که قرنها برده داری بخشی از فرهنگ آن بوده , کاسته شود.
هنوز بخش عمده ای از سیاهپوستان آمریکایی بخاطر می آورند که مادران و پدران آنان به عنوان برده در مزارع کار اجباری می کردند.
دانیل کوارت 21 ساله از شهر بلز ایالت تنسی گفته است با پل شلسلمن از شهر وست هلنا در ایالت آرکانزاس نقشه کشیده بودند تا توطئه ای که برگرفته شده از نژادپرستی است را عملی کرده و طی آن دهها نفر را بکشند.

وی افزود :نقشه کشیدیم تا حملات خود را با ترور اوباما که در آن زمان سناتور و کاندیدای ریاست جمهوری بود, به حد اعلای خود برسانیم.
توماس پرز معاون دادستان کل در بخش حقوق مدنی وزارت دادگستری آمریکا روز سه شنبه به خبرنگاران گفت باوجود برنامه حقوق مدنی که در آمریکا وجود دارد ولی این قبیل توطئه ها نشان می دهند که خشونتهایی که به دلیل تنفر نژادی شکل می گیرند هنوز هم در کشور ما در سطح بالایی قرار دارند.
رسانه های آمریکایی می گویند با توجه به اینکه کوارت اعتراف کرده که گناهکار است , طبق قوانین آمریکا با مجازاتی بین 10 تا 75 سال زندان روبرو است.
شلسلمن نیز به مانند کوارت گناهکار بودن خود را در خصوص سه فقره جرم عنوان کرده که 10 سال زندان پیش رو دارد.

کد خبر 51564

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۶:۲۳ - ۱۳۸۹/۰۱/۱۱
    0 0
    کاش در ایران نژاد پرستی ضد دروغ پیدا میشد