سفیر ایران در باکو اعلام کرد: در پی توافقات به عمل آمده فی مابین مسئولان دو کشور، 21 زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور مسترد شد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، "محسن پاک آئین" در شبکه ی اجتماعی خود نوشت:در آستانه سال نو و در ادامه اقدامات و پیگیریهای به عمل آمده توسط سفارت و در مسیر اجرای توافقنامه انتقال محکومین بین دو کشور، روز چهارشنبه تعداد 21 نفر از محکومین ایرانی محبوس در زندانهای جمهوری آذربایجان به ایران مسترد گردید.

طبق اعلام سفیر ایران در باکو، محکومان یاد شده به منظور گذراندن باقیمانده محکومیت آنان درایران، در نقطه صفر مرزی آستارا تحویل مقامات قضایی کشورمان شدند.

پاک آئین خاطرنشان کرد: به دلیل روابط خوب دو کشور، ملاقات با مقامات ارشد این کشور همچنان در سطح بالا ادامه دارد و برای بهبود وضعیت ایرانیان زندانی در بند وانتقال زندانیان مجرم و آزادی زندانیان بی گناه تلاش می کنیم.

به گفته ی وی، تلاش سفارت براین است که افراد مذکور مدت محکومیت خود را در ایران بگذرانند تا امکان دسترسی و ملاقات خانواده های آنان و بهبود شرایط و سلامتی آنها فراهم شود.

سفیر ایران در باکو با اشاره به اینکه سه نفر از زندانیان منتقل شده در این مرحله زن بوده و بقیه مرد هستند اعلام کرد: جرایم زندانیان انتقالی به کشور قاچاق مواد مخدر بوده است.

 محسن پاک آئین یادآور می شود که نزدیک به 128 نفرایرانی به جرم های مختلف در جمهوری آذربایجان محکوم و زندانی و 63 نفر تحت بازداشت هستند .

کد خبر 515926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =