پاسخ های پاپ فرانسیس به سوالات دینی کودکان جهان

پاپ فرانسیس رهبر کاتالولیک های جهان در کتابی برای کودکان به سوالات آنها درباره دین پاسخ داده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سایت گفت و گوی ادیان، پاپ فرانسیس که اسناد پاپی پیچیده و سنگینی را تقریر کرده است اکنون گامی ساده‌ اما بزرگتر برداشته و کتابی برای کودکان تالیف کرده تا به پرسش‌های آنها پاسخ دهد.

پرسش هایی مثل سوال رایان پسربچه هشت سالۀ کانادایی: «خداوند قبل از آفرینش جهان به چه کاری مشغول بوده است؟» در این کتاب هر کودک برای سوالی که مطرح کرده است یک نقاشی هم کشیده است. رایان زیر سوال خود طرحی از یک خدای ریشو کشیده است که بر فراز کهکشانی پر از ستاره طلایی ایستاده است.

این کتاب با عنوان "پاپ فرانسیس عزیز: پاپ به نامه های کودکان از سر تاسر جهان پاسخ می دهد"، اول ماه مارس در بازار عرضه می شود و اکنون به صورت پیش فروش در سایت آمازون قرار گرفته است.

پاپ شخصاً این کتاب را ننوشته، بلکه پاسخ پرسش کودکان را شفاهاً برای پدر آنتونیو اسپادارو به ایتالیایی و اسپانیایی بیان کرده و اسپادارو این پاسخ‌ها را بدون تغییر به صورت کتبی درآورده است. کتاب به اسپانیایی و انگلیسی نوشته شده و قرار است به صورت همزمان در چندین کشور عرضه شود.

برخی از پرسش ها و پاسخ های این کتاب به این شرح است:

ناتاشا هشت ساله از کنیا پرسیده است عیسی چطور روی آب راه می‌رفته است و پاپ پاسخ داده: خداوند قادر است هر کاری انجام دهد.

کودکی پرسیده است آیا خویشاوندانی که از دنیا رفته‌اند از بهشت آنها را می‌بینند و پاپ نوشته است: بی شک این گونه است.

شاید تلخ ترین سوال این مجموعه پرسش لوکای ده ساله از استرالیا است که از پاپ پرسیده آیا مادر من که در بهشت است مانند فرشتگان بال در می‌آورد و پاپ در پاسخ گفته است: نه، مادرت بال در نمی‌آورد، همان مادری می‌ماند که تو می‌شناسی اما هزاران بار زیباتر و بهتر.

محمد ده ساله از سوریه از پاپ پرسیده است: "پاپ عزیز، آیا دنیا باز مثل قبل خواهد شد؟" در این خصوص پاپ پاسخ مفصلی به آن داده است. در بخشی از این پاسخ می خوانیم: "در این دنیا کسانی هستند که اسلحه می سازند تا آدم ها با یکدیگر بجنگند. کسانی هستند که قلبشان پر از نفرت است. کسانی هستند که فقط به پول فکر می کنند و همه چیز، حتی آدم ها را به پول می فروشند.... موقعی که وقتش برسد، دنیا نه مثل قبل، بلکه بهتر از قبل خواهد شد."

ویلیام ۷ ساله از آمریکا پرسیده است: "اگر شما می تونستید یک معجزه انجام بدهید چه می کردید؟" و پاپ پاسخ داده است: "ویلیام عزیز، من کودکان را شفا می دادم. هیچوقت نفهمیدم چرا کودکان باید رنج بکشند. این همیشه برای من یک معما بوده است."

/6262

کد خبر 515978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • فراز IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
  5 0
  واقعا چرا باید کودکان رنج بکشن ؟ معمای بزرگیست
 • بی نام A1 ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
  3 0
  من این پاپ رو دوست دارم
 • بی نام DE ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
  5 0
  چه کار قشنگی. حالا حتی یک طلبه ما هم این چنین کتابی را تالیف می کند؟
 • بی نام IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
  5 0
  لایک