روایت روحانی از هفتم اسفند:صبح انتخابات مردم با تعجب دیدند که موبایل‌ و اینترنت کار می‌کند/3

رییس جمهور از برخی رسانه‌ها خواست تا واقعیت‌های جامعه را منعکس کنند و گفت: مردم به خوبی واقعیت ها را لمس می کنند. مردم صبح انتخابات بلند شدند و دیدند موبایل هایشان کار می کند، اینترنت کار می کند.

به گزارش خبرآنلاین در ادامه نشست خبری رییس جمهور، حجت‌الاسلام حسن روحانی در پاسخ به پرسش خبرنگار شبکه خبر مبنی براینکه سه شنبه هفته پیش سخنگوی دولت به نقل از شما اعلام کرد وزرای کابینه ملزم به تدوین برنامه کوتاه مدت برای بهبود وضعیت مردم و اشتغال جوانان شوند، گفت‌: آنچه از وزرای محترم درخواست کردم این بود که سال آینده شرایط بهتری خواهیم داشت. بنابراین همه وزارتخانه های اقتصادی باید خودشان را برای شرایط جدید آماده کنند. شرایط ما برای جذب سرمایه خارجی بهتر شده است. از وزرا خواستم هرکدام اگر طرح ضربتی کوتاه مدت هم مد نظرشتان هست ،‌آن را در دولت مطرح کنند تا دولت کمک کند.

وی ادامه داد: وزیری گفت زیرساختار های ما آماده است، پولی اختصاص بدهید تا ریل ها را وارد کنیم.وزیر دیگری گفت در کشت گلخانه ای بهره بیشتری ببریم. وزیر دیگری در زمینه نیرو می گفت زمینه خوبی در جذب سرمایه برای ساخت نیروگاه داریم. وزرا طرح خودشان را مطرح کردند که ما به نوبه خودمان به آنها کمک می کنیم.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور توسط بخش غیر دولتی باید رونق پیدا کند، گفت‌: می خواهم به بخش خصوصی، بخش عمومی غیر دولتی و بخش تعاونی اعلام کنم که دولت در سال ۹۴ قدم های مهمی برداشت، از جمله‌آنکه هزینه حمل و نقل دریایی ۲۵ درصد کاهش داد و کشتی های بزرگ می توانند به راحتی در بنادر ایرانی پهلو بگیرند. در شرایطی هستیم که می توانیم در موضوع نیز ریلی پیشرفت خوبی داشته باشیم.

روحانی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تیما انگلیس مبنی براینکه برخی از کارشناسان داخلی معتقدند انقدر که برجام در نهاد ریاست جمهوری زنده و پویا نشان داده می شود، در بازار و در جمع مردم آنقدر جدی گرفته نمی شود و طرف اروپایی و آمریکایی نیز آنقدر که انتظار داشتید،‌همراهی نکردند، گفت:‌ در فروش نفت دست ما باز شده و این شفاف است. اکنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه نفت می فروشیم. در سال آینده بالای ۲ میلیون بشکه نفت خواهیم فروخت. روابط بانکی ما برقرار شده و پول های ما به راحتی جابجا می شود. این چیز مخفی نیست. در حالی که همه کشورهای اطراف به دلیل کاهش قیمت نفت دچار مشکل شدند، اما ما مشکلی نداریم. قیمت دلار را می بینند چند است و در کشورهای مجاور ما به چه حدی بالا رفته است. این مخفی نیست. هرکسی در صادرات کالاست و واردات مواد اولیه و یا باز کردن ال سی است، برجام را حس می کند.

وی ادامه داد:‌ البته برای بسیاری از رسانه ها سخت است. یک مدتی یک چیز دیگری به مردم می گفتند. راه توبه باز است. قبلا می گفتند مگر می شود سانتریفیوژ بچرخد، زندگی مردم هم بچرخد، اما اکنون می شود. ما با ۱۰۲ شرکت خارجی برای سرمایه گذاری به توافق رسیدیم. برجام یک عین آفتاب است. کافی است چشمتان را باز کنید.

روحانی با بیان اینکه اروپا و امریکا آنچه کار اصلی بوده انجام داده‌اند، ادامه داد: ممکن است در بخشی اشکالاتی وجود داشته باشد. غیر از تحریم هسته ای، تحریم های دیگری هم برداشته شده است. خرید قطعات هواپیما نمونه ان است. البته این به معنای آن نیست که نباید مراقب باشیم بلکه باید حواس مان باشد.

رییس جمهور با تاکید براینکه اما از رسانه ها می خواهیم انچه که واقعی هست، انعکاس دهند، اظهار کرد: مردم به خوبی واقعیت ها را لمس می کنند. مردم در این انتخابات دیدند که یک امنیت واقعی لمس شد. اینترنت در انتخابات وصل بود. مردم صبح انتخابات بلند شدند دیدند موبایل هایشان کار می کند، اینترنت کار می کند. امسال سال ۹۴ است، سال ۹۲ و ۹۳ نیست. سال آینده هم سال ۹۵ است.

2929

 

کد خبر 516948

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
  5 25
  چرا الان اینترنت و موبایل کار نمیکنه؟
  • بی نام IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
   7 3
   پ چطوری کامنت گذاشتی؟ فردا؟ دیشب؟ فاز چیه؟
  • ایرانی EU ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
   1 0
   عزیزم حالت خوبه؟ تب نداری؟
 • بی نام IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
  5 0
  و 2 سال دیگر 96
 • فرهاد DE ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
  6 3
  شما یادتون نمی آد؛ یک سال بود که برای چند ماه پیامک های مردم قطع بود
  • بی نام IR ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
   0 1
   چند ماه؟؟؟ برای ما فقط چند روز بود که
 • بی نام IR ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
  3 3
  مردم صبح انتخاب بلند شدند دیدند که موبایل شان کار می کند ، اینترنت کار می کند ، شاد شدند ، ذوق کردند ، در پوستشان نگنجیدند ، تا شب خوشحالی کردند و تا شب هرچقدر می توانستند بیدار ماندند و از کار کردن موبایل و اینترنت با خوشحالی تعجب کردند ، چون می دانستند که اگر بخوابند و فردا صبح بیدار شوند ، موبایل و اینترنت که سهل است ، احتمالا دیگر شکمشان هم کار نخواهد کرد
 • بی نام IR ۰۷:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
  0 2
  ما که تعجب نکردیم، این حرف فقط استفاده تبلیغاتی دارد