مراسم پایانی دومین دوره پایتخت کتاب ایران و روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران روز دوشنبه (17 دیماه) در تالار وحدت برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم اختتامیه دومین دوره جشنواره پایتخت کتاب ایران و جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب روز دوشنبه (17 دیماه) با حضور اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهور، علی جنتی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امیری؛ رئیس کتابخانه ملی ایران، سید عباس صالحی؛ معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و در تالار وحدت برگزار می شود.

در دومین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب 820 طرح و برنامه به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد. پس از انجام داوری ها، طرح ها و برنامه های 20 روستا به دور نهایی داوری ها راه یافت و 10 روستا به عنوان روستای دوستدار کتاب برگزیده شدند. همچنین طرح ها و برنامه های 10 روستا نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

همچنین در دومین دوره پایتخت کتاب ایران 100 شهر با طرح ها و برنامه های خود شرکت کردند و طرح ها و برنامه های 15 شهر به دور نهایی راه یافت. 6 شهر نامزد پایتخت کتاب ایران شدند و در نهایت یک شهر برگزیده شد و طرح ها و برنامه های دو شهر نیز شایسته تقدیر شناخته شدند .

بر اساس این گزارش، در دومین دوره جشنواره روستاهای دوستدار کتاب همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، 1000 بسته کتاب با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن ناشران کودک و نوجوان و انتشارات گاج به روستاهای کشور ارسال شد.

گفتنی است بنیاد ملت به عوان حامی این دو جشنواره یک باب کتابخانه در شهر پایتخت کتاب ایران تاسیس خواهد کرد و به طرح های فرهنگی 6 شهر در حوزه کتاب وام کم بهره اعطا می کند. همچنین این بنیاد از 6 طرح برگزیده گروه های ترویج کتاب حمایت خواهد کرد.

مراسم اختتامیه دومین دوره جشنوراه پایتخت کتاب ایران و روستاهای دوستدار کتاب ساعت 14 روز دوشنبه 17 اسفند ماه در تالار وحدت برگزار می شود.

۵۸۵۸

کد خبر 517024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =