مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد آمریکا از فروش تسلیحات روسی به ونزوئلا نگران است ولی در عین حال حق کاراکاس را برای تصمیم گیری مستقل در این زمینه به رسمیت می شناسد.

 به گزارش واحدمرکزی خبر و به نقل ریانووستی، تونر روز پنجشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد ما نگرانی خود را از تمایل ونزوئلا برای دستیابی به اینگونه تسلیحات ابراز می داریم. وی با این حال افزود هر کشوری حق دارد خود در مورد خرید "یکچنین سامانه های دفاعی قدرتمند" تصمیم گیری کند.

ولادمیر پوتین نخست وزیر روسیه که روز پنجشنبه دیدار از کاراکاس را آغاز می کند می خواهد با هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا مسائل مربوط به همکاری نظامی دو کشور از جمله اختصاص دومیلیارد و دویست میلیون دلار اعتبار به خرید تسلیحات روسی، مشارکت در زمینه انرژی و بازرگانی را بین دو کشور مورد بررسی قرار دهد. به گفته چاوز، کاراکاس می خواهد نود و دو تانک تی - هفتاد و دو و یک سامانه راکت انداز (بازوکا) اسمرچ Smertch از روسیه خریداری کند. دو کشور دوم آوریل (سیزده فرودین) آخرین سری از قرارداد فروش سی و هشت فروند بالگرد روسی را به ونزوئلا تحویل داده می شود.

در این مرحله نهایی چهار بالگرد های می - هفده قرار است در مراسمی ویژه با حضور پوتین به ونزوئلا تحویل داده شود. دولت ونزوئلا از سال دو هزار و پنج،‌ تجهیزات نظامی روسیه از جمله بالگرد،‌ هواپیماهای جنگنده و اسلحه به ارزش چهار میلیارد دلار خریداری کرده است.

 

کد خبر 51724

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۰۳:۴۲ - ۱۳۸۹/۰۱/۱۴
    0
    همینه دیگه دیکاتورها فقط اسلحه میخرن