ایسنا نوشت: رئیس سازمان بهزیستی کشور احصا نشدن قیمت تمام شده خدمات توانبخشی را یک غفلت تاریخی دانست و گفت: یکی از استراتژی های ما احصای قیمت تمام شده خدمات توانبخشی و نزدیک شدن به آن است.

انوشیروان محسنی بندپی در همایش سراسری مراکز توانبخشی غیردولتی گفت: ۳ رویکرد عمده در بهزیستی داریم که مورد نخست آن تلاش مبتنی بر شواهد برای پیشگیری از آسیب هاست.

او گفت: در این راستا اقدامات خوبی شروع شده است که از جمله آنها می توان به غربالگری شنوایی اشاره کرد.

بندپی با بیان اینکه سالانه ۳۰ هزار کودک معلول در کشور متولد می شوند، گفت: پیشگیری از معلولیت بدو تولد بسیار حائز اهمیت است و در تلاشیم با همکاری ۲۵۰ مرکز تخصصی آزمایشات ژنتیکی را انجام دهیم. در صددیم اجباری شدن مشاوره ازدواج و آزمایش ژنتیک را در برنامه ششم توسعه بگنجانیم و این امر ضروری است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: هرچند برنامه پنجم توسعه برای یک سال دیگر تمدید شد، اما منتظر نماندیم و خودمان تفاهم نامه ای ۳ جانبه در ۳ یا ۴ استان از جمله کرمان امضاء کردیم که بر اساس آن دفاتر رسمی اسناد تا برگه آزمایش ژنتیکی صادر نشود ازدواجی را ثبت نکنند.

او با اشاره به اینکه استانداردسازی خدمات و ورود مردم به عرصه های خدمت، ۲ رویکرد مهم دیگر بهزیستی هستند، گفت: بهزیستی بیشترین میزان برون سپاری خدمات را دارد و یقینا بهره گیری از ظرفیت های موجود در مراکز غیردولتی می تواند بسیار کمک کننده و ضروری باشد.

بندپی ادامه داد: باید با هم افزایی و مشورت به یکدیگر کمک کنیم تا افراد نیازمند، خدمات با کیفیت تری دریافت کنند. توسعه کیفی و کمی خدمات برای جامعه هدف مدنظر ماست.

رئیس سازمان بهزیستی کشور عدم احصای قیمت تمام شده خدمات توانبخشی را یک غفلت تاریخی دانست و گفت: یکی از استراتژی های ما احصای قیمت تمام شده خدمات توانبخشی و نزدیک شدن به آن است.

او در پایان بر ضرورت حرکت به سمت جامعه محوری و دور شدن از مرکز محوری تا حدامکان تأکید کرد.

۴۷۲۳۶

کد خبر 517859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
  1 0
  عزیزم ما دز عصر یخبندان ازدواجیم. شما از چی حرف می زنی؟
 • بی نام IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
  3 0
  در باره بدیهای ازدواج فامیلی باید بیشتر در صدا وسیما گفته شود در باره ازدواج مردان پیر با دختران جوان وبچه هایی که با هوش کم بدنیا می ایند برای مردم کم گفته می شود در هر صورت باید به مردم مدام اموزش داد هر کس پذیرفت فبها وانکس هم که گوش شنوا نداشت مسئول عواقب کارش خودش است