رئیس کمیته داوران می گوید نباید مدام بگوئیم اشتباه داوری جزئی از بازی است.

داریوش سعیدی-خبرگزاری خبرآنلاین؛ فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران می گوید اصلا مخالف این نیست که کارشناس ها، حتی آنها که برای نظارت داوری ها در لیگ برتر فعالیت می کنند، به برنامه های مختلف تلویزیونی بروند و داوران را نقد کنند. همیشه این شایعه وجود داشته که فدراسیون آنها را که در تلویزیون از اشتباهات داوران می گویند، از نظارت حذف می کند. فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران اما نسبت به این شایعات واکنش نشان می دهد و می گوید: «من خودم چند بار در تلویزیون و در مصاحبه هایم گفته ام داورها اشتباه کرده اند؟ باید بگویم. اصلا اینطوری نیست که بخواهم روی اشتباهات سرپوش بگذارم. بنده اصلا اهل سرپوش گذاشتم و ماست مالی کردن نیستم. اگر داور اشتباه کرده باشد، می گویم اشتباه کرده است. حالا اینکه بعضی ها می گویند داور اصلا نباید اشتباه کند، حرف درستی نیست چون داور بشر است و اشتباه می کند.»
اصفهانیان ادامه می دهد: «داور ممکن است خطا کند ولی این دلیل نمی شود که ما مدام بگوئیم اشتباه جزیی از بازی است. به نظر من ما باید زمینه ای فراهم کنیم که داور پیشرفت کند. داور اشتباه می کند چون معصوم نیست. کامیپوتر هم اشتباه می کند چه رسد به داور. شما اگر داده های غلط به کامیپوتر بدهی، اشتباه می کند. ما الان به داور هیچی نمی دهیم، از او قضاوت بی عیب می خواهیم. یک زمین تمرینی به داور نمی دهیم. به خدا داورهای ما از جان و دل مایه می گذارند. اگر داور لیگ برتر یک سال قضاوت کند، چقدر پول نصیبش می شود؟»
او در پاسخ به این سوال که شما به داورها برای هر قضاوت چه پولی می دهید؟ می گوید: «برای هر بازی بین 650 تا 700 هزار تومن. شما ببنید اگر داور ما 15 هفته هم قضاوت کند، درآمدش 15 میلیون برای یک سال هم نخواهد بود. خدایی اش این پول است؟ الان بازیکن نوجوانان دارد سالی 20 میلیون تومان قرارداد می بندد. نمی گویم آنها زیاد پول می گیرند. آنها هم کم می گیرند ولی داورها خیلی کم پول می گیرند.»
اصفهانیان به وضعیت بد داوران در لیگ های پائین تر اشاره ممی کند و ادامه می دهد: «در لیگ دو و سه و امید و جوانان داوران کلی سوت زده اند ولی دو سال است پولشان را نگرفته ام چون فدراسیون پول ندارد. متاسفانه مشکلات داوری عدیده است.»

 

252 43

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 519663

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =