ایسنا نوشت: فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: مداحان فرماندهان جبهه فرهنگی، احساسات، اداره احساسات و فرمانده ارزش ها در مقاطع مهمی هستند و اولین خصوصیت فرمانده این است که به آنچه خودش می گوید عمل کند.

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، در جمع مداحان کرمان خطاب به آنها اظهار کرد: تاسوعا و عاشورا، اربعین و ایام فاطمیه چهار نقطه اوج فوران احساسات شیعی هستند و مهار این فوران دست شما است. از آنجا که مستمعین شما بهترین ارزیابان هستند می‌توان یک محصول بسیار ارزشمند از آن درو کرد در حالی‌که شیعه غافل و تماشاگر است که در این حالت بهره گیری خیلی کم می شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه خطاب به مداحان تاکید کرد: شما فرماندهان لشکرهای احساسات هستید و مجلس همان فرماندهی است که به شما سپرده شده و اینکه چه استفاده‌ای از آن می کنید بسیار مهم است. البته نیاز نیست از جمعیت گریه بخواهید چراکه تحریک احساسات گاهی اثر منفی دارد.

وی با اشاره به اینکه نباید مداح خسته از جلسه‌ای به جلسه دیگر برود زیرا مداحی مقام و چارچوب دارد گفت: بایستی مداح بهترین اشعار را با مضامین بلند بخواند و حقیقت امام حسین(ع) و حضرت زهرا(س) و ائمه را در جان‌ها، جای دهد.

سلیمانی تصریح کرد: مداح مانند راوی راهیان نور است که تا راه را نرفته، به حقیقت موضوع پی نبرده و به باور نرسیده باشد نمی تواند جامعه را متاثر کند. مداح باید در مقاطع مهم خودش اهل عمل باشد چراکه فرمانده‌ای موفق است که خوب به عمل خود فکر کرده، اعتقاد داشته و اهل عمل باشد.

وی یادآورشد: اگر شنونده فرد محقق و با توجهی باشد نخستین چیزی که به ذهنش می رسد این است که آیا این مداح به آنچه می گوید باور و اعتقاد دارد؟ باید دانست که مردم نگاه و قضاوت می کنند.

سلیمانی ادامه داد: شما مداحان فرماندهان جبهه فرهنگی، احساسات، اداره احساسات و فرمانده ارزش ها در مقاطع مهمی هستید بنابراین اولین خصوصیت فرمانده این است که به آنچه خودش می‌گوید عمل کند.

وی افزود: در اداره مجالس باید خیلی توجه شود چراکه مجالس امام حسین(ع) و سایر ائمه بر مبنای ارادت شکل می‌گیرد و تعداد جمعیت در اخلاص تأثیری ندارد.

فرمانده نیروی قدس سپاه با تاکید بر اینکه مداحی یک مقام است و شغل نیست خاطرنشان کرد: ما به مداحان مان در استان کرمان افتخار می‌کنیم چراکه جزو بهترین مداحان هستند و حتی علمای استان نیز خطبای ارزشمندی هستند.

2727

 

 

کد خبر 519784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • بی نام A1 ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۶
  14 3
  مداحی شغل نیست، اما پول خوبی توش هست چه صدایت خوب باشه چه بد اگر مدح رئیست را بگویی بردی
 • بی نام A1 ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۶
  8 0
  مداحی شغل نیست
 • بی نام RO ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۶
  12 1
  مداحی شغل نیست،مداحان خوبه به این حرف دقت کنن
 • روحانی هاشمی A1 ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۶
  13 5
  سردار دوست داریم
 • بی نام EU ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۶
  8 4
  ستدار سليماني يه دونه است حرفهاش هم مثل عمل كردش پر ازرشادت و بزر گوار ى است خدا ايشان را براى ايران حفظ كند
 • بی نام IR ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۶
  6 3
  امتیازاتشان را یک بار متوقف کنید تا نشان دهند چند مرده حلاجند
 • بی نام IR ۰۶:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۷
  8 3
  از اين شغل پردرآمدتر هيچ كجا پيدا نميشه
 • بی نام IT ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۷
  7 6
  جناب سردار سلیمانی عزیز حقیقتا من با فوق لیسانس رشته های خوب از دانشگاه های خوب و معدل خوب با کلی توانایی و مهارت فنی و سواد و کلی سابقه پژوهش و رزومه قوی شغل ندارم و بیکارم و درامد ندارم و توانایی ازدواج ندارم و با 32سال سن هنوز احساس میکنم که شرایط اولیه زندگی و نیازهای اولیه زندگی من تامین نشده با اینکه یک عمر در جنگ و سختی و شرایط دشوار زندگی کردم و سختی کشیدم ولی هنوز ارزوی درامد و ازدواج رو دارم. آدمی مث من نمیتونه به لبنان و یمن و سوریه و فلسطین فکر کنه.