ایلنا نوشت: استاندار تهران از جمع آوری ۴ هزار معتاد در سطح استان تهران در سال ۹۴ خبر داد و گفت: ‌به دلیل مشکل در منابع مالی و محدودیت‌ها، انتقال معتادانی که در مجتمع شفق سم زدایی شده‌اند، با تاخیر ۶۰ روزه مواجه شده است که امیدواریم در سال جدید با گشایش در اعتبارات و بودجه‌ای که وزارت کشور در اختیار قرار خواهد داد، بتوانیم این افراد را ساماندهی کنیم.

سید حسین هاشمی استاندار تهران، درباره اینکه گفته می‌شود افرادی که در محله هرندی جمع آوری شده اند، به این محله بازگشته‌ و به نوعی‌‌ رها شده‌اند، اظهار داشت:‌‌ بازگشت معتادانی که چند ماهه اخیر با کمک نیروی انتظامی جمع آوری شدند، به محله هرندی صحت ندارد و همچنان در مرکز "شفق" تحت درمان و سم زدایی هستند. فقط موضوع اینجاست که به دلیل مشکل جایابی افراد، جا به جایی معتادان با تاخیر همراه شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری قرارگاه‌هایی برای موضوع جمع آوری معتادان تهران بالاخص محله هرندی با حضور مسولانی از معاونت شهرداری تهران، قوه قضاییه، استانداری، کمیته امداد، نیروی انتظامی و بهزیستی تشکیل شده و در این قرارگاه دو سه تصمیم مهم گرفته شد.

هاشمی با بیان این مطلب که در سال گذشته جمع آوری گسترده معتادان در پایتخت آغاز شد و در ابتدا از خانم‌ها شروع کردیم و پس از جمع آوری به کمپ شفق به منظور سم زدایی برده شدند، افزود: قرار بود پس از طی مرحله سم زدایی به "مرکز کارورزی بهاران" برای حمایت از زنان آسیب دیده منتقل شوند، تا به نوعی مرحله درمانشان در آن مرکز ادامه یابد که البته در این مسیر با موانع قانونی همراه شدیم که رفع شد.

استاندار تهران از جمع آوری ۴ هزار معتاد در سطح استان تهران در سال ۹۴ خبر داد و گفت: ‌به دلیل مشکل در منابع مالی و محدودیت‌ها، انتقال معتادانی که در مجتمع شفق سم زدایی شده‌اند، با تاخیر ۶۰ روزه مواجه شده است که امیدواریم در سال جدید با گشایش در اعتبارات و بودجه‌ای که وزارت کشور در اختیار قرار خواهد داد، بتوانیم این افراد را ساماندهی کنیم.

هاشمی با بیان این مطلب که استان تهران در کشور در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی و جمع آوری معتادان و ساماندهی آن‌ها رتبه اول را در سال ۹۴ به خود اختصاص داده است، ادامه داد: با توجه به تاکیدات چند باره رییس جمهور و همچنین با عنایت به اینکه پایتخت، پیشانی نظام است، موضوع ساماندهی معتادان متجاهر در استان تهران و همچنین اشتغالزایی آن‌ها به عنوان یک اولویت در سال ۹۵ ادامه خواهد داشت.

42237

کد خبر 521273

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =