کره شمالی در راستای تلاش برای ساخت موشک‌های قاره‌پیما، موتور موشک با سوخت جامد را با موفقیت آزمایش کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، کره شمالی اعلام کرد این کشور موتور موشک با سوخت جامد را با موفقیت آزمایش کرد و کیم جونگ اون رهبر این کشور نیز نظاره‌گر آن بود، اقدامی که می‌تواند قدرت موشک‌های بالستیک پیونگ یانگ را افزایش دهد.

این ادعا در صورتی که تایید شود می‌تواند بدین معنی باشد که کره شمالی بدون توجه به تحریم‌های سازمان ملل متحد، به کار روی برنامه موشک بالستیک قاره‌پیما با سرعت ادامه می دهد. این در حالی است که تحریم‌های سازمان ملل متحد چنین فعالیت‌هایی را برای کره شمالی ممنوع کرده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد کیم جونگ اون با خوشحالی بسیار اعلام کرد: این آزمایش موفقیت آمیز به تقویت قدرت موشک‌های بالستیک کره شمالی کمک می‌کند که قادر هستند حملاتی بی‌رحمانه را علیه نیروهای متخاصم انجام دهند.

کره شمالی هفته گذشته اعلام کرد: آزمایش شبیه‌سازی‌شده یک فروند موشک بالستیک با قابلیت بازگشت مجدد از فضا را با موفقیت انجام داده است و این کشور به‌زودی موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را آزمایش خواهد کرد.

کره شمالی پیشتر موشک‌هایی دور برد را آزمایش کرده است که از سوخت مایع استفاده می‌کنند اما به نظر می‌رسید این کشور قادر به ساخت موشک‌های قاره‌پیمای دور برد با سوخت جامد نیست.

به‌رغم آنکه کره شمالی به پیشرفت‌هایش در زمینه برنامه موشکی بالستیک خود می‌بالد، اما بسیاری از کارشناسان معتقدند این کشور تا ساخت موشک بالستیک قاره‌پیما که بتواند تهدیدی برای آمریکا باشد یک دهه یا شاید زمان بیشتری فاصله دارد.

کره شمالی هفته گذشته نیز بدون توجه به تحریم‌های جدید شورای امنیت سازمان ملل متحد و آمریکا علیه این کشور دو فروند موشک بالستیک میان برد را به طرف دریا شلیک کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد این ماه در واکنش به آزمایش هسته‌ای ماه ژانویه کره شمالی تحریم‌های جدیدی را علیه این کشور اعمال کرد. آمریکا نیز اخیرا تحریم‌هایی جدید علیه کره شمالی اعمال کرده است.

کره شمالی اخیرا بارها گزارش‌هایی را درمورد دستورات کیم جونگ اون برای مقابله با کره جنوبی و آمریکا صادر کرده است که تمرین‌های نظامی مشترک جدیدی را برگزار کرده‌اند.

کره جنوبی روز چهارشنبه هشدار داد تهدید کره شمالی را درخصوص حمله به دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی، به شدت پاسخ خواهد داد.

وزارت وحدت کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای این کشور هرگونه اقدام تحریک آمیز کره شمالی را به شدت و بی‌رحمانه تلافی خواهند کرد و پیونگ یانگ مسئول هرگونه پیامد ناشی از آن خواهد بود.

این بیانیه پس از آن منتشر شد که کمیته وحدت صلح آمیز کره شمالی اعلام کرد: نیروهای مسلح این کشور نبردی تلافی جویانه را برای از بین بردن دولت پارک گئون‌های رئیس جمهور کره جنوبی آغاز خواهند کرد.

کمیته وحدت صلح آمیز کره شمالی همچنین اعلام کرد: این حملات ممکن است از دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی آغاز شود.

49261

کد خبر 521437

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =