۰ نفر
۱۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸

ایرنا نوشت: یک روزنامه روسی نوشت: روسیه در عملیات هوایی ضدتروریستی در سوریه 33 میلیارد روبل (بیش از 480 میلیون دلار) مصرف کرده است.

به گزارش ایرنا، روزنامه روسی «کامرسانت» روز سه شنبه در مقاله ای به قلم ایوان سافرونف کارشناس نظامی روس نوشت: عملیات هوافضای روسیه در سوریه 33 میلیارد روبل هزینه در برداشته است و افزون بر آن حدود 10 میلیارد روبل (معادل 146 میلیون دلار) نیز باید برای تعمیرات جنگ افزارهای بکار گرفته شده (هواپیماها و بالگردهای نظامی) و خرید تسلیحات جدید مصرف کرد.

روسیه در بازه زمانی هفت ماه از 30 ماه سپتامبر سال 2015 تا کنون در سوریه برای سرکوبی گروه های تروریستی در وهله اول داعش عملیات تروریستی اجرا می کند.

در همین حال سافرونف کارشناس نظامی روس معتقد است که روسیه می تواند با عقد قراردادهای تسلیحاتی جدید، هزینه های مصرف شده در عملیات ضدتروریستی در سوریه را جبران کند.

وی در مقاله خود در روزنامه کامرسانت نوشت: تعدادی از کشورها برای خرید هواپیماهای روسی که در عملیات ضدتروریستی در سوریه بکار گرفته شدند ابراز علاقمندی کرده و تقاضای خرید این تسلیحات را به سازمان فدرال همکاری های فنی-نظامی روسیه ارائه کرده اند.
روزنامه روسی ازجمله به درخواست الجزایر برای خرید 12 فروند بمب افکن سوخو-32 از روسیه و نیز آزمایش جنگنده سوخو-35 اس اشاره کرد و نوشت: در اینده نزدیک امکان دارد الجزایر با روسیه قرارداد تسلیحاتی یک و نیم میلیارد دلاری امضا کند.

«علاوه بر آن روسیه با الجزایر قراردادی برای فروش 40 فروند بالگرد «ام.آی-28 ان.ای» به ارزش حدود 700 میلیون دلار امضا کرده است.»

به نوشته روزنامه روسی، کشورهای اندونزی، ویتنام و پاکستان هم برای خرید جنگنده های سوخو-35 اس از روسیه ابراز علاقمندی کرده اند که انتظار می رود در سال جاری قراردادی در این زمینه امضا شود که برای روسیه دست کم یک میلیارد دلار درآمد خواهد داشت.

کامرسانت در پایان مقاله خاطرنشان کرد: عملیات ضدتروریستی روسیه در سوریه علاوه بر منافع مادی که برای این کشور دارد، منافع سیاسی مهمی نیز خواهد داشت که ارتقای جایگاه مسکو در سطح جهانی به ویژه در منطقه خاورمیانه و کمک به حل و فصل سیاسی مسایل سوریه از آن جمله است.

5252

کد خبر 522462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =