هم گروه های بعدی ایران کدام تیم‌ها هستند؟/ کره جنوبی یا استرالیا، قدرتمندترین رقیب تیم کروش

چهره 12 تیم صعود کننده به مرحله بعدی مسابقات انتخابی جام جهانی مشخص شده و حالا همه در انتظار تعیین گروه بندی مرحله بعد هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ شب گذشته مرحله مقدماتی مسابقات انتخابی جام جهانی به پایان رسید و چهره 12 تیم صعود كننده به مرحله بعد مشخص شد. تیم‌های ایران، کره‌جنوبی، ازبکستان، استرالیا، قطر، ژاپن، تایلند و عربستان به ‌عنوان تیم‌های اول گروه‌ها راهی جام ملت‌های آسیا و دور سوم مسابقات انتخابی جام جهانی شدند و چین، سوریه، عراق و امارات هم به ‌عنوان 4 تیم برتر دوم گروه‌ها صعود كردند.
حالا نكته مهم درباره مرحله بعدی این رقابت ها، نحوه گروه بندی است. طبق آیین نامه، در مرحله بعدی این رقابت ها دو تیمی كه در صدر آخرین رنكینگ آسیایی باشند به عنوان سرگروه ها تعیین می شوند و تیم های سوم و چهارم هم در سید دوم قرار دارند. این روال به همین ترتیب ادامه دارد تا تیم ها در دو گروه 6 تیمی تقسیم شوند.
فیفا برای تقسیم بندی تیم ها طبق رنكینگی عمل می كند كه هفته آینده اعلام خواهد شد. اما در آخرین رنكینگ فدراسیون جهانی فوتبال ایران در رده اول آسیا بود كه در گروه بندی هم به عنوان تیم سید یك، سرگروه خواهد شد. ژاپن هم تیم دوم بوده كه اگر در رده بندی جدید هم جایگاهش را حفظ كند سرگروه خواهد بود. تیم های كره جنوبی و استرالیا هم تیم هایی هستند كه در جایگاه های سوم و چهارم قرار می گیرند و معمولا این روال در چند ماه گذشته وجود داشته. با این حساب ایران به احتمال زیاد با یكی از تیم های كره جنوبی یا استرالیا هم گروه خواهد شد اما احتمال هم گروهی با ژاپن بسیار كم است.
قرعه كشی مرحله بعدی مسابقات روز 24 فروردین برگزار می شود. در این مرحله دو تیم اول هر گروه به صورت مستقیم به جام جهانی 2018 می روند. تیم های سوم گروه ها هم با یكدیگر مسابقه می دهند و برنده آن ها به مصاف تیم چهارم كونكاكاف می رود كه البته برای این تیم نباید شانس زیادی قائل بود چراكه معمولا تیم چهارم كونكاكاف یك سر و گردن از تیم های آسیایی بالاتر است.
43 43

کد خبر 522596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =