ایسنا نوشت: سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به برف و کولاک در شش استان کشور طی 24 ساعت گذشته، گفت: اکنون 10 محور از محورهای کشور در حال امدادرسانی است و امدادرسانی‌ها به عملیات برف و کولاک همچنان ادامه دارد.

سید مصطفی مرتضوی در توضیح عملیات امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از ابتدای طرح امداد نوروزی تا کنون گفت: از 25 اسفندماه تاکنون بیش از 4500 مورد ماموریت از سوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر انجام شده است. در این راستا بیش از 64 هزار نفر امدادرسانی شده‌اند و بیش از 3100 نفر از مرگ نجات یافته‌اند.

وی با بیان این‌که 348 مورد عملیات رهاسازی طی این مدت صورت گرفته است، افزود: بیش از 2000 تن از مصدومان توسط امدادگران جمعیت هلال‌احمر به مراکز درمانی منتقل شده و بیش از 28 هزار تن نیز به صورت سرپایی خدمات لازم را دریافت کرده‌اند.

به گفته مرتضوی از ابتدای طرح نوروزی تاکنون، 2100 نفر از هموطنان‌مان اسکان اضطراری یافته‌اند و بیش از 43 هزار نفر نیز از خدمات اسکان موقت نوروزی برخوردار شده‌اند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر هچنین تعداد ماموریت‌های امداد و نجات در روز گذشته را 231 مورد خواند و گفت: همچنین یک هزار و 899 نفر امدادرسانی شده و 185 نفر نیز از مرگ نجات یافتند. طی روز گذشته، 12 مورد عملیات رهاسازی نیز از سوی امدادگران و نجات‌گران جمعیت هلال احمر ثبت شده است.

برف و کولاک در 6 استان

مرتضوی به برف و کولاک شش استان آذربایجان شرقی، اردبیل، قزوین، گیلان، لرستان و مازندران طی 24 ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: اکنون 10 محور از محورهای کشور در حال امدادرسانی است و طی 24 ساعت گذشته 125 نفر در عملیات برف و کولاک جمعیت مورد امداد‌رسانی قرار گرفتند. همچنین 27 نفر اسکان اضطراری یافته و 15 خودرو نیز از برف رهاسازی شده‌اند. البته امدادرسانی به عملیات برف و کولاک همچنان ادامه دارد.

3 استان تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی

وی، سه استان آذربایجان غربی، گیلان و مازندران را طی 24 ساعت گذشته تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی خواند و افزود: دو روستا طی 24 ساعت گذشته مورد امدادرسانی قرار گرفتند. براین اساس جمعا 12 نفر در عملیات سیل و آبگرفتگی امدادرسانی و سه تن نیز به مناطق امن منتقل شدند. امدادرسانی در شهر سیاهکل ادامه دارد.

مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در قزوین

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر همچنین عملیات امدادرسانی به حادثه مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن استان قزوین را مورد اشاره قرار داد و گفت: ساعت 4 بامداد امروز به دنبال ثبت گزارش مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در روستای شهیدآباد قزوین، تیم امدادی جمعیت هلال‌احمر به منطقه حادثه اعزام شد. در این حادثه 18 نفر مصدوم شده بودند که چهار نفر توسط امدادگران هلال‌احمر و 14 تن نیز توسط نیروهای اورژانس جهت دریافت خدمات لازم به مراکز درمانی منتقل شدند.

۴۷۴۷

کد خبر 522940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =