۰ نفر
۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۷:۰۳

ایرنا نوشت: چودری نثار علی خان خطاب به رسانه های پاکستان، روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران را بسیار مهم و برادرانه توصیف کرد.

چودری نثار علی خان خطاب به رسانه های پاکستان، روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران را بسیار مهم و برادرانه توصیف کرد و گفت: ایران نه تنها در هیچ اقدام ضدپاکستان دست نداشته و ندارد بلکه همواره در شرایط سخت از پاکستان حمایت کرده است.

'چودری نثار علی خان' شب گذشته و یک روز پس از دیدار با 'مهدی هنردوست' سفیر جمهوری اسلامی ایران، با انتقاد شدید از برخی رسانه های کشورش که بدون مطلع بودن از واقعیت ها، موضوع دستگیری تبعه هندی به اتهام جاسوسی را گاهی به ایران ربط می دهند، خطاب به اصحاب رسانه در پاکستان هشدار داد: مراقب صداها و قلم هایتان باشید. روابط برادرانه ما با ایران موضوع بسیار مهمی است و مراقب باشید تا با نشر مطالب خلاف واقع، منافع ملی پاکستان را به مخاطره نیاندازید.

وزیر کشور پاکستان که از با تجربه ترین سیاستمداران این کشور است، در این نشست خبری گفت: حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر به پاکستان چند بار تاکید کرد که ایران امنیت پاکستان را امنیت خود می داند.

وزیر کشور پاکستان تاکید کرد: رسانه ها باید به جای پرداختن به مطالب غیرواقع و دامن زدن به شایعات، از منافع کشور و روابط خوب با کشورهای دوست و برادر حمایت کنند.

وی به صراحت تاکید کرد که دستگیری تبعه هندی متهم به جاسوسی هیچ ارتباطی به ایران ندارد و درخواست من از رسانه ها این است که این موضوع را به روابط خوب پاکستان و ایران گره نزنند.


هیچ عاملی نمی تواند مانعی در مسیر روابط دوستانه ایران و پاکستان ایجاد کند

چودری نثار علی خان وزیر کشور پاکستان در دیدار روز جمعه گذشته با مهدی هنردوست سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، روابط دو کشور را روابطی ریشه دار در مشترکات و پیوندهای عمیق و دیرینه دینی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی توصیف و تاکید کرد: هیچ عاملی نمی تواند مانعی در مسیر روابط دوستانه و برادرانه دو کشور ایجاد کند.

وی در این دیدار گفت: مواضع مشترک ایران و پاکستان در خصوص موضوع ها و تحولات گوناگون منطقه ای، باعث می شود تا تمام توطئه های دشمنان علیه روابط خوب دو کشور با شکست مواجه شود.

وی با اشاره به سفر اخیر 'حسن روحانی' رئیس جمهوری اسلامی ایران به اسلام آباد گفت: دو کشور باید تلاش کنند تا از فرصت های ایجاد شده در این سفر برای تعمیق بیش از پیش مناسبات دو جانبه در تمامی زمینه ها استفاده کنند.

مهدی هنردوست سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار با اشاره به اینکه دو کشور از منافع و نگرانی های مشترک برخوردار هستند، تاکید کرد : تاریخ گواه آن است که ایران همواره و به ویژه در روزهای سخت، در کنار ملت و دولت پاکستان بوده و خواهد بود.

نماینده ارشد دولت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان با تاکید بر ضرورت برداشته شدن گام های عملی به ویژه در حوزه توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری دو کشور همسایه گفت: دو ملت ایران و پاکستان باید مفهوم روابط دوستانه را در قالب بهبود روابط اقتصادی و افزایش حجم تجاری فیما بین لمس کنند و هر دو ملت شایسته و سزاوار برخورداری از مناسبات به مراتب گسترده تر و بیش از پیش در حوزه های تجاری و اقتصادی هستند.

هنردوست در این دیدار تاکید کرد که تقویت همکاری های دو کشور در زمینه های گوناگون، امنیت و توسعه بیشتر ایران و پاکستان را تضمین خواهد کرد.

52310

کد خبر 523536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =