تسینم نوشت: وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به رامسر تأکید کرد که هدف جمهوری اسلامی ایران همواره پایان دادن به درگیری بین باکو و ایروان است، و امیدواریم که با درایت هسمایگان‌مان شرایط طوری رقم بخورد که خشونت و درگیری جای خود را به ثبات و گفتگو دهد.

 محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در نشستی سه‌جانبه با همتایان ترکیه‌ای و آذربایجانی خود وارد رامسر شده است با اشاره به برنامه کاری خود گفت: هدف از این نشست در واقع ترغیب و تشویق همکاری‌های در حوزه‌های مختلف در این سه کشور همسایه و مسلمان است که مهمترین آن‌ها تشویق تجارت و توسعه گردشگری و مسائل فرهنگی و همینطور تسهیل رفت و آمد اتباع دو کشور و تبادلات گمرکی و همگرایی در مبارزه با تروریسم است که کشورهای منطقه به دنبال هماهنگی برای مبارزه با تروریسم هستند.

وی در ادامه تأکید کرد که کشورهای همسایه در تلاش برای مقابله با افراط‌گرایی هستند.

ظریف افزود: متأسفانه با توجه به درگیری‌هایی که امروزه در منطقه ما (قره‌باع) وجود دارد، من پیش از این با همتای ارمنستانی خود گفتگوی تلفنی داشتم و به محض ورود به رامسر با وزیر خارجه آذربایجان گفتگو خواهم کرد. هدف جمهوری اسلامی ایران همواره پایان دادن به درگیری این دو کشور همسایه است. و امیدواریم که با درایت هسمایگان‌مان این شرایط طوری رقم بخورد که خشونت و درگیری جای خود را به ثبات و گفتگو دهد.

52261

کد خبر 524294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =