تسنیم نوشت: وزیر دفاع گفت: وزارت دفاع، ‌افزایش قدرت و نفوذ سرجنگی سلاح‌های مختلف را مورد توجه قرار داده و دستیابی به دانش فنی تولید مواد منفجره اکتوژن را در دستور کار قرار داده است.

سردار حسین دهقان در مراسم افتتاح خط تولید مواد منفجره نسل جدید (اکتوژن) اظهار داشت: با ایجاد زیرساخت‌های قدرتمند و روزآمد دفاعی، پشتوانه ای مطمئن برای صنایع دفاعی خواهیم داشت.

وی افزود: وزارت دفاع همزمان با تلاش برای افزایش دقت سامانه های تسلیحاتی، ‌افزایش قدرت و نفوذ سرجنگی سلاح های مختلف را مورد توجه قرار داده و دستیابی به دانش فنی تولید مواد منفجره اکتوژن و محصولات ترکیبی آنرا در دستور کار قرار داده است.

وزیر دفاع با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری گفت: ایشان فرمودند آمریکایی ها با سه ابزار تبلیغات، ‌نفوذ و تهدید قصد مقابله با ما را دارند، آنها با تبلیغات سعی می‌کنند ایران را به عنوان عامل ناامنی، ‌بی ثبات کننده کشورهای منطقه و حتی اقدام خودشان یعنی تربیت تروریست و سازماندهی آنها معرفی کنند.

سردار دهقان ادامه داد: آمریکایی ها همواره در بعد نرم افزاری و سخت افزاری در حال مقابله با ما هستند و بر این اساس کشورهای منطقه نیز به دنبال افزایش توان دفاعی خواهند بود و منطقه به بازاری برای سلاح های غربی تبدیل شده است، از این رو ما باید در حوزه آمادگی در پی تامین منافع باشیم.

وی افزود: غربی ها در حال حاضر هم شرایطی را به وجود آورده اند تا هیچ کشوری صاحب دانش فنی به ما کمک نکند. ما در صنایع دفاعی باید به دنبال آن باشیم تا زیرساخت های دفاعی را تقویت کنیم و وابستگی را کاهش بدهیم و از صنعت بومی بهرمند شویم .

سردار دهقان ادامه داد: باید باور کنیم می توانیم و به دنیا بگوییم که حرکت مذبوحانه تحریم مانع از اقدامات ما نمی شود بلکه ما را امیدوار می‌کند تا حرکت پر شتابی داشته باشیم، از طرفی فرزندان این ملت همواره تحرکات دشمن را رصد و با بکارگیری ظرفیت ها نیازها را در کوتاهترین زمان برطرف می‌کنند.

27219

 

کد خبر 524630

برچسب‌ها