مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از روند اجرای عملیات مرمتی مدرسه تاریخی حکیم نظامی آستارا جهت تبدیل به موزه تخصصی بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ،در جریان این بازدیدعلیزاده اظهار داشت: با مرمت و تبدیل مدرسه حکیم نظامی آستارا به موزه جلوه های زیبایی از فرهنگ این شهرستان به منصه ظهور گذاشته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه حکیم نظامی بخش عمده ای از فرهنگ غنی و درخشان منطقه را در دل خود دارد ، افزود: پس از عملیات مربوط به تکمیل و تجهیز این مکان ارزشمند فرهنگی ، کار مربوط به جمع آوری آثار ، اسناد و مدارک معتبر فرهنگی مرتبط با این مدرسه آغاز می شود.

علیزاده تصریح نمود: در مرمت این مدرسه سعی شده تا از مصالحی استفاده شود که احیا کننده خاطرات مدرسه تاریخی حکیم نظامی باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان اذعان داشت: پس از اتمام عملیات مربوط به این مدرسه ، همایشی در اوایل سال آینده با عنوان 108 سال خاطرات تلخ و شیرین محصلین مدرسه حکیم نظامی با همکاری نهادها و دستگاه های دولتی در شهرستان آستارا برگزار خواهد شد.

علیزاده افزود: هدف از برگزاری این همایش گردآوری خاطرات ناگفته محصلین مدرسه و نیز جمع آوری اسناد و مدارک مرتبط با مدرسه است.

 

کد خبر 525855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =