شرق نوشت:نام سازمان فرهنگی هنری «اوج» نام غریبی نیست. در سال‌های اخیر محصولات این مؤسسه واکنش‌های منفی زیادی در کشور برانگیخته است.

یکی از حاشیه‌سازترین محصولات این سازمان بیلبورد‌های «صداقت آمریکایی» بود که در اوج مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب در سطح شهر تهران به نمایش درآمد و در همان زمان با واکنش وزیر امور خارجه ایران روبه‌رو شد.

محمدجواد ظریف در صفحه «فیس‌بوک» نصب این بیلبوردها را «مهرورزی در معابر عمومی» توصیف کرد. پس از آن ساخت فیلم «من روحانی هستم» از سوي صاحب‌نظران با هدف تخریب چهره رئیس‌جمهوري در دستور ‌كار قرار گرفت؛ فیلمی که واکنش‌های منفي بسياري را در ميان اصلاح‌طلبان و حاميان دولت برانگيخت.  اگر به وب‌سایت سازمان موج وارد شوید، با تبلیغات گسترده‌ای برای فیلم بادیگارد مواجه می‌شوید.

این مؤسسه اخیرا اقدام به ساخت انیمیشنی ١٩‌دقیقه‌ای کرده است. انیمیشنی که همانند بقیه کار‌های این سازمان، از داستان و ساختی كاملا جهت‌دار با مقاصد سياسي برخوردار است. «بچرخ تا بچرخیم» عنوان انیمیشنی است با موضوع هسته‌ای به قلم محمد سرشار، مدیر شبکه «کودک» صداوسيما و کارگردانی رسول آذرگون که در سازمان رسانه‌ای اوج تولید و در شبکه پویا پخش شده است. انیمیشنی کودکانه و شتاب‌زده و نمادین که قصد داشته ماجرای غنی‌سازی اورانیوم و دستیابی به دانش هسته‌ای را در سه دوره ریاست‌جمهوری اخیر کشورمان نشان دهد. نوك تيز پيكان اين انيميشين البته به سوي «برجام» و توافق هسته‌اي نشانه رفته است.
خلاصه داستان
«آقای سام» که تازه به جزیره آمده بود، با دوز‌و‌کلک زمین‌های مردم را می‌گرفت و مجبورشان می‌کرد رعیتش شوند. از وقتی توانست چرخ چاه بسازد، بیشتر چاه‌های آب شیرین جزیره را مال خود کرد و روزگار مردم سیاه شد؛ اما «آقا‌جون» دوست نداشت ما رعیت کسی باشیم؛ برای همین آقای سام از آقاجون و خانواده ما می‌ترسید و بدش می‌آمد. روزی که آقای سام برای پسرانش فرفره آورد، کسی نمی‌دانست چه ماجرای بزرگی در راه است. نوه‌های آقاجون، مسعود و مجید و آمنه و مصطفی با چوب برای خودشان فرفره ساختند؛ اما «دایی‌ محمد» ترسيد و اجازه نداد بچه‌ها بیرون از خانه بازی کنند و گفت پسران آقای سام می‌بینند و اوقاتشان تلخ می‌شود؛ اما بالاخره خبر فرفره‌ساختن بچه‌ها در جزیره پیچید و به گوش آقای سام رسید و خیلی عصبانی شد. دایی محمد فرفره‌ها را در صندوقچه‌ای گذاشت و در آن را قفل زد؛ اما آقاجون گفت ما زیر بار حرف زور نمی‌رویم و گفت قفل در صندوقچه‌ها شکسته شود. یک روز «عمو محمود» آمد به بچه‌ها گفت بیایید چیز بهتر بسازید. روروَک بسازید که بتوانید سوار آن شوید و روی کاغذ تصویر روروَک کشید؛ اما پسران آقای سام ناراحت شدند. آقای سام خانواده آقاجون را تحریم آب کرد؛ اما مردم تلاش می‌کردند به آنها آب برسانند تا کشت آنها از بی‌آبی نسوزد.پیشکار آقای سام پیشنهاد داد همه روروَک‌ها را به ما بدهید و به جایش آب بگیرید. عمو محمود رفت در خانه آقای سام و دادوبیداد کرد. وقتی بچه‌های آقاجون به بقیه بچه‌های جزیره هم روروَک دادند، آقای سام بیشتر عصبانی شد و گفت تحریم را بیشتر کنند و گندم و تخم‌مرغ آنها را نخرند. یک روز تلخ، مجید، مسعود، مصطفی با سر و صورت و روی خونی به خانه برگشتند. «عمو حسن» پیش آقاجون رفت و گفت طاقت ما تمام شده. اجازه بدهید با آقای سام حرف بزنم. قرار شد پيشكار و پسران آقاي سام روروَک‌هاي بچه‌ها را بشکنند؛ اما فرفره‌ها را پس بدهند و در عوض تحریم‌ها کمتر شود. آقاجون هشدار داد که آقای سام سر قول خود نمی‌ماند؛ اما عمو حسن گفت ما بچه‌های شما هستیم، حواسمان هست. یک روز سیاه پسران آقای سام آمدند و روروَک‌ها را شکستند. بچه‌ها ناراحت شدند و گریه کردند؛ اما بچه‌ها بی‌کار نماندند و تصمیم گرفتند چرخ چاه بسازند. چرخ چاه ساختند و از چاه متروک حیاط آب کشیدند و دوباره زمین هامون سیراب شد و گندم‌ها جوانه‌ زدند و آینده جزیره با دستان ما عوض شد.
اوج مخالف یا منتقد دولت؟
کار جدید این مؤسسه همانند بقیه کارهای آن نکات زیادی برای انتقاد دارد. در این انیمیشن از موضعی ناامیدانه به دستاورد توافق هسته‌ای پرداخته می‌شود و چهره‌های شاخص کشور با تصویری نه‌چندان محترمانه نشان داده می‌شوند. ظاهرا مؤسسه اوج قصد ندارد دست از ساخت محصولات پرحاشیه بردارد؛ در‌حالی‌که هزینه ساخت این محصولات و اعتبارات تولیدات خود را با حمایت نهادهاي خاص تأمین می‌کند. در این داستان منظور از آقای سام کشور‌های غربی و به‌ويژه آمريكاست. دایی ‌محمد که شخصیتی محافظه‌کار و ترسو است، رئیس دولت اصلاحات است که فرفره‌ها را در صندوق می‌گذارد (تعلیق غنی‌سازی اورانیوم) این مؤسسه حتی از شبیه‌سازی چهره‌ها هم ابایی نداشته و شخصیت‌های کارتونی را با مشخصاتی همانند چهره اصلی طراحی کرده است. مدل ریش و عینک دایی محمد شبیه رئیس‌جمهور دوره اصلاحات است.
عمو محمود چهره جسور و شجاع داستان که مدام به آقای سام اعتراض می‌کند و ایده ساخت روروَک را به بچه‌ها می‌دهد، محمود احمدی‌نژاد است؛ تنها چهره‌ای که سازندگان این انیمیشن آن را تأیید می‌کنند و ظاهرا همچنان به او علاقه دارند. او لباسی روستایی به تن دارد. عمو حسن که با انجام توافق با آقای سام بچه‌ها را غمگین می‌کند، حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، است که کلاهی بنفش‌رنگ به سر دارد. بچه‌ها «مسعود» و «مجید» و «مصطفی» هم همنام شهدای هسته‌ای هستند. اگر فرفره و روروک را پیشرفت‌هایی در زمینه فناوری هسته‌ای بدانیم مشخص نیست منظور سازندگان این انیمیشن از چرخ چاه دقیقا چیست، مفهوم بخش پایانی این انیمیشن چندان روشن نیست و البته مشخص نیست نویسنده و کارگردان انیمیشن چگونه چنین پایانی را پیش‌بینی کرده و ساخته است.
سازمان فرهنگی- هنری  اوج
اندکی پس از انتشار فیلم من روحانی هستم، نصب بیلبورد‌های صداقت آمریکایی در سطح شهر تهران سروصدای زیادی درباره نهاد مسئول این کار ایجاد کرد و از شهرداری تهران انتقاد شد تا آنکه مهدی‌نژاد، مدیر روابط‌عمومی سازمان زیباسازی شهرداری، هرگونه نقش شهرداری در نصب این بیلبوردها را تکذیب کرد.
سرانجام خبرگزاری مهر در گزارشی نوشت مؤسسه اوج، یک سازمان غیردولتی است که پروژه‌های تبلیغاتی سپاه و بسیج را انجام می‌دهد و ریاست آن را فردی ۳۳ساله به نام احسان محمد‌حسنی برعهده دارد که روابط نزدیکی با نادر طالب‌زاده از اعضای جبهه پایداری و قرارگاه عماریون دارد. سازمان فرهنگی- هنری اوج از بهار سال ١٣٩٠ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است و در قالب مجموعه‌هایی در زمینه‌های مختلف با نام‌های خانه طراحان انقلاب اسلامی، خانه مستند انقلاب اسلامی، خانه پویانمایی انقلاب اسلامی، مرکز تولیدات کودک و نوجوان، مرکز تولیدات رسانه‌ای بین‌الملل، مرکز فیلم و سریال، مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی، خانه فیلم داستانی انقلاب اسلامی، مرکز رسانه‌های نوین و خانه سرود انقلاب اسلامی اقدام به تولید در زمینه‌های مختلف می‌کند.
بازی با «فتنه»
یکی‌دیگر از کارهایي که توسط این سازمان انجام شده، ساخت بازی‌های کامپیوتری است. گفته می‌شود پنج بازی «فتنه را بگیر»، «بازگشت مختار»، «سقوط موسوی»، «شلیک به مرتد» و «جدال با فتنه‌گران»، بازی‌هایی کامپیوتری هستند که درون‌‌مایه‌ای با مضامین رویدادهای مربوط به انتخابات سال ١٣٨٨ دارد. سایت هنر ناب اسلامی اولین بار این بازی‌ها را منتشر کرد؛ این بازی‌ها که قابل دانلود برای عموم است، هدایای سایت برای عموم مردم نامیده شده است. در این بازی‌های کامپیوتری برخي چهره‌ها نمایان می‌شوند که کاربران باید با شلیک به مبارزه با آنها بپردازند. 
لکه
فیلم داستانی «لکه» یکی‌دیگر از کار‌های این مؤسسه است؛ این فیلم از زاویه‌ای متفاوت به حوادث انتخابات ٨٨ می‌پردازد، داستان این فیلم هم در راستای تخریب دولت یازدهم است و ماجرای رویارویی مادر یکی از کشته‌شدگان سال ۸۸ با سیاست‌مداری است که در آن اتفاقات با حضور در صف مخالفان نظام، مشروعیت آن را زیر سؤال می‌برد و حالا در دولت جدید قرار است مدیر کل شود.
مدیر این مؤسسه کیست؟
احسان محمدحسنی، جوان ۳۳ساله‌ای است که مدیریت سازمان اوج را بر عهده دارد. او «معاون هنری» پیشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است. به گزارش مهر چندی هم به عنوان معاونت اطلاع‌رسانی و تبلیغات این بنیاد فعالیت کرده و سابقه ریاست «فرهنگ‌سرای پایداری» را هم در کارنامه خود دارد. اجرای برنامه‌هایی مانند «شب آفتابی» که روایتی تئاترگونه و مستند از صدر اسلام تا زمان معاصر داشته، در کنار تولید مستندهایی مانند «روح‌الله» که بارها و در مناسبت‌های مختلف از صداوسیما پخش شده است، از جمله فعالیت‌هایی است که نام محمدحسنی در میان پدیدآورندگان آن به چشم می‌خورد. سازمان اوج، البته یک برنامه خبرساز دیگر هم با عنوان «شب شاعر» دارد که همین چند وقت پیش در تجلیل از «محمدحسین جعفریان» نویسنده، شاعر و روزنامه‌نگار، برگزار شده بود و در کانون توجه رسانه‌های فرهنگی- هنری قرار گرفت. غیر از «شب شاعر» فعالیت‌هایی همچون «جایزه گفتمان انقلاب اسلامی»، تولید محصولات تلویزیونی از قبیل فیلم داستانی، مستند، مسابقه و نماهنگ از جمله فعالیت‌هایی است که برای انجام ازسوی این مؤسسه تعریف شده است. در کنار این فعالیت‌ها، عنوانی به نام «موج‌سازی تبلیغاتی» هم درنظر گرفته شده است. احسان محمد‌حسنی، در همان زمان در گفت‌وگو با «فارس» درباره بیلبوردهای صداقت آمریکایی گفت: طرح‌های صداقت آمریکایی از جمله طرح‌های قبلی دوستان ما در خانه طراحان انقلاب اسلامی است. این طرح‌ها با محوریت مباحث مقاومت، اقتصاد مقاومتی، فرهنگ دفاع مقدس و انقلاب اسلامی طراحی شد و در سطح شهر، فضای مجازی و استان‌های مختلف کشور به نمایش درآمد. طرح‌های مربوط به ۱۷ هزار شهید ترور، طرح‌های شعار «جنگ، کار تا پیروزی» و «ادامه دارند هنوز...» از جمله این طرح‌ها بود که دوستان ما در خانه طراحان گرافیک طراحی کردند و با حمایت سازمان هنری- رسانه‌ای اوج در این زمینه اقدام به تبلیغات شهری شد که با استقبال عمومی نیز مواجه شد.


17302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 525932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 71
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۳:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  128 7
  جالبه، موسسه ای که اینقدر امکانات مالی داره و اینقدر پشتش گرمه، راحت همه چیز رو بر باد میده بعد هم میگن ما رو سانسور میکنن
 • بی نام A1 ۰۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  122 8
  این آقا پشتش به کجا گرمه که هر کاری دوست داره انجام میده ؟
 • شاهد IR ۰۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  90 9
  اين موسسه چقدر از دولت قبلي وام گرفته ؟
 • کاوه IR ۰۴:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  86 9
  دولتی که حتی زورش به یک جوانک ریش تنک مسول یک موسسه کذایی نمیرسه میشه بهش امیدداشت که وضعیت آینده رو سروسامان بده
  • رامین RO ۰۶:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
   21 17
   یعنی چی میخوای مثل دولت قبل بریزن تعطیلش کنن دوست عزیز اگه به ازادی معتقد هستی باید واسه دشمنت هم این ازادی رو به رسمیت بشناسی بدبختی اینجاست که ما اکثرا یه دیکتاتور کوچیک توی ذهنمون داریم چه اصولگرا چه اصلاح طلب و چه بقیه جناهها
 • محمود A1 ۰۴:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  68 4
  خانه از پای بست ویران است. خواجه در بند نقش ایوان است. داریم از گشنگی میمیریم اینا در فکر چی هستند. جوونا از بیکاری نابود شدن
 • علي A1 ۰۴:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  عمو زنجاني عمو رحيمي عمو بقايي عمو مشايي عمو خاوري عمو شانديز عمو ضراب عمو مرتضوي تو اين كاريكاتور نقش زنداني رو داشتند؟؟؟؟ يا فرشته هاي اختلاص كننده
  • salar IR ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
   67 6
   با پول مردم علیه رای خود آن مردم تبلیغ میکنن برداشت از این بیت المال کم از دزدی ندارد چون صاحب مال راضی نیست. لطفا پخش کن خبر جان
  • 4 ساله A1 ۰۶:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
   54 6
   یه روز یه خانم معلمی زنگ میزنه به عمو محمود میگه یه دختر بچه سیزده ساله تو زیرزمین خونشون انرژی هسته ای کشف کرده بیاید اینو یه کاریش بکنید.
 • شهاب IR ۰۴:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  مدیر شبکه کودک صداوسیما که متعلق به مردم و بیت المال است چرا باید اینقدر جهت گیری مخرب سیاسی داشته باشد ؟ وای بر حال و روز صداوسیما
  • بی نام A1 ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
   59 6
   خیر دوست عزیز واقعیت این است که صداوسیما که متعلق به مردم نیست
 • بی نام A1 ۰۴:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  کسیکه داره غرق میشه به هر خاشاکی آویزون میشه.. ولی اینبار مردم زیر آبش میکنن
  • بی نام A1 ۰۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
   28 6
   آقای سام یه ذره ابتکار هم در نام گذاری میداشتند بد نبود
 • بی نام IR ۰۴:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  تاریخ مصرفشان گذشته.. برای ادامه حیات دست و پا می زنند...
 • بی نام A1 ۰۴:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  30 به هیچ باید هم بسوزند
 • علي A1 ۰۴:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  بايد نشون ميداد عمومحمود هم يه چاه نفت داشت كه هرچي نفت ازش برداشت ميكردند ميدادن به چيني ها و عوضش فرفره و روروك ميخريد و كم كم روروك ٧ ميليوني شد ٢٤ ميليون تومن و مردم از گرسنگي داشتن ميمردن
  • پویا A1 ۰۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
   32 3
   آفرین بر شما گل گفتی
  • ali A1 ۰۵:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
   33 1
   عالی گفتی علی آقا. چه متن زیبایی چه داستان قشنگی میشه.ممنون.
  • بی نام A1 ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
   13 1
   مرسی ... و البته به طرح شما کلی ایده های ناگفتنی دیگه هم میشه اضافه کرد.
 • بی نام IR ۰۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  حالابرای چی این همه ترسیده دولت روحانی
  • بی نام IR ۰۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
   52 4
   شما چرا اینقدر صدات می لرزه برادر؟
  • بی نام IR ۰۵:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
   52 4
   چون دیدیم عمو محمود با مملکت چه کرد
  • بی نام A1 ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
   45 4
   خدا کاسبان تحریم را نیامرزد و به عذابشان بیفزاید و طرفدارانشان را هم اگر هدایت بشو هستند هدایت کند و اگر نیستند گرفتار مصائبی کند که مردم را به آن مبتلا کردند تا متنبه شوند.
  • وحید از شاندیز IR ۰۷:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
   41 4
   روحانی میخواد از چی بترسه...تو و امثال تو باید بترسین که یه موقع روحانی مچتونو نگیره واسه اختلاس و رانت بازیایی که کردین....
  • بی نام A1 ۰۷:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
   34 3
   بذار عرق شرم انتخابات قبلت خشک بشه بعد بگو ما ترسیدیم
 • باربد قائم شهری IR ۰۴:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  امیدوارم حداقل این کارها از روی دلسوزی باشه نه تضمین کسب و کار یک عده
  • بی نام US ۰۵:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
   24 3
   آقا شما خیلی خوشحالی
  • داودی IR ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
   31 3
   اینان کاسبان تحریمند منافعشان در خطر افتاده نه دل سوزند نه هنرمند
 • امیر A1 ۰۴:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  27 5
  با این چیزها دولت خراب نمیشود دارین قبر خودتونو میکنین . وسلام
 • بی نام IR ۰۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  18 2
  خدا انشا الله همه منحرفين به راه راست هدايت كنه و اوناي كه با ادعاي مسلماني مدام درحال تهمت افترا و پايمال كردن زحمات وتلاش فراوان ديلماسي وزير امور خارجه ورياست محترم جمهور هستند و به خودشون واگذار كنه واقعا چقدر بي انصاف هستند اين گروه اندك پرنفوذ .
 • amir IR ۰۴:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  24 3
  من این انیمیشن رو دیدم. به کسانی که خدا نکرده قصد دارند ببینند عاجزانه درخواست دارم موقع تماشا دم دستشون وسایل شکستنی نذارن دو تا یونولیت رو که به هم می سایید چجوری میشین؟؟؟؟ ناخن بلند رو سنگ بکشین چه حالی میشه روحتون؟؟؟؟؟ یه همچین حسی داره تماشا بچرخ تا بچرخیم
 • بی نام IR ۰۴:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  6 36
  دکتر عزیزم بیا و مثل گذشته سفرمون رو پر از روزی کن
 • بی نام A1 ۰۴:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  28 4
  اين آقا 33 سالشه كلي مسئوليت داشته. من 34 سالمه و دكتري دارم. 2 تا كتاب در پژوهشگاههاي معتبر به اضافه حدود 12 تا مقاله علمي پژوهشي و همچنان دهها مقاله علمي به اضافه دهها فعاليت علمي ديگه داشتم اما در 34 سالگي بيكارم. ميشه اينا به ما ياد بدن چطوري ميشه پيشرفت كرد؟
 • محمد A1 ۰۴:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  23 6
  دولت اخلاق مدار دکتر روحانی همیشه پیروز است . زنده باد دولت تدبیر و امید
 • محمود IR ۰۴:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  28 3
  منبع مالیشون کجاست ؟ از جیب کی بیلبورد میگیرن و کار فرهنگی میکنن ؟
 • عاشق ایران IR ۰۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  5 33
  این فیلم نشان می دهد که ما باید بر توانایی و استعداد وخلاقیت جوان هایمان تکیه کنیم تا بتوانیم ایرانی توسعه یافته داشته باشیم همان شعار سید جمال اسد آبادی :بازگشت به خویش. با این کار بیکاری و معضل جوانان شاید حل شود. به امید روزی که جوانان ایران همه شاد و امید وار باشند به آینده.
 • امیر IR ۰۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  7 49
  سلام من از طرفداران برجام بودم ولی آمریکا که فکر میکرد بعداز برجام ایران سرسپرده آمریکا میشه با هوشیاری رهبر معظم با شکست مواجعه شد لذا راه دبه کردن و عدم پایبندی به توافق را در پیش گرفته این مشگل و بدعهدی آمریکا نباید باعث تفرقه بین گروههای سیاسی ایران زمین بشه بلکه باید با اتحاد و تلاش و حفظ روحیه انتقادپذیری بابت انتقادهای سازنده به دولت کمک شود تا مشگلات حل شود .
 • بی نام A1 ۰۴:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  9 4
  آخر و عاقبت زورگويان ، توهم است كه خود مايه نابودي آنان است
 • روستايي A1 ۰۴:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  3 31
  حقيقت جديدا خيلي تلخ شده كه هركي بگه ميشه دلواپس،روستايي ، كم شعور، جهنمي .با تمام اين تفاسير حقيت ،حقيقته و عوض نميشه عزيزم زياد نگران نباش اين يك سال نيز بگذرد.
 • مهدی A1 ۰۵:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  5 15
  آنهایی که با دشمن سر و سری دارند از بر ملا شدن اسرارشان می ترسند
 • بی نام A1 ۰۵:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  14 2
  چقدر هم تبلیغاتشوم تاثیر داشته
 • بی نام RO ۰۵:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  25 4
  همه این ها به کنار، آقای حاتمی کیا و آقای پرویز خان پرستویی ببینید چه موسسه ای پشت فیلم شماست.چشمانتون رو خوب باز کنید که اگر از چشم مردم افتادید غافلگیر نشید.
 • بی نام A1 ۰۵:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  22 2
  امان از تندروها که تربیت بچه هامون رو دادیم دستشون در صداوسیما ..همینه که بچه هامون رو میذاریمgem نگاه کانن البته کارتوناشو.........
 • مهدی IR ۰۵:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  5 44
  جدا از این حرفا این روحانی هم دیگه شورش رو در آورده. همش برجام برجام میکنه. هنوز هیچ سودی هم به ملت نرسیده
  • بی نام A1 ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
   23 3
   هشت سال تحریم و تورم و فساد اقتصادی داخلی رو نمیشه با یکی دو سال جبران کرد دوست گرامی، صبر داشته باشین
 • بی نام IR ۰۵:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  10 2
  به نظرم با پاسخ زننده و توهین آمیز نباید جواب این موج رو داد. بهتره تا گروه روبه رو هم اقدام به هنرنمایی از این نوع بکنه و چنین انیمیشنهایی رو بسازه با توجه ظریفانه به هم اندیشان گروه سازنده میشه برای پاسخ و گردش اطلاعات کارهای بسیار بهتری رو انجام داد...
 • حمید IR ۰۵:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  20 2
  سواد و عقل و شعور در همین حده این ها فکر می کنند مسائل بین المللی و نان مردم و فقر و بیکاری و گرسنگی را می توان با ساخت یک کارتون انیمیشن درست کرد از یک بچه 33 ساله بیشتر از این هم توقع نیست البته قطعا خودشان دغدغه های مردم پا برهنه و گرسنه را ندارند. مگه هزار سال پیشه که با کاشت گندم خودکفا بشیم شاخص های اقتصادی مانند حلقه های یک زنجیر به یکدیگر ارتباط دارند و نبود هریک از حلقه ها در کار اقتصاد مشکل ایجاد می کند پس نادیده گرفتن روابط بین المللی در اقتصاد هر کشور غیر ممکن و محال است مخصوصا کشور ایران که در تمام زمینه ها وابسته است وقتی ارزش پول ملی ایران وابسته به دلار آمریکاست پس شما بقیه مسائل تا آخر بخوان و لی یه عده بدلیل جهل و بیسوادی و یه عدم بدلیل منفعت مادی نمی خواهند این کشور روی آر
 • بی نام IR ۰۶:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  19 3
  شوراي نظارت بر عملكرد صداو سيما در مجلس داره چه غلطي ميكنه. بابا بزاريد مردم روي آرامش ببينند.
 • کامیاب FI ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  19 3
  این موسسه اوج . بودجه و درآمدش از کجا تامین میشه. دلواپسان که دستشان در جیب مرم بوده و هست . این اوج سواران بر فرفره چینی دستشون توی جیب کی هست
 • ایرانی IR ۰۶:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  13 3
  جای تاسف است نام ارگانهایی بعنوان پشتیبان این جریان مخرب فکری آورده شده که روزی جانشان را فدای عزت مردم ایران میکردند و حالا دنیا آنهارا 180 درجه تغییر داده است
 • حیدر IR ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  8 7
  نمیدونم چی بگم اینا دیگه اینقدر بی ادب شدند که به مقام معظم رهبری هم توهین میکنند.هزار بار آقای خامنه ای گفتند اینها که مذاکره کردند مورد اعتماد ما هستند و بارها اینها رو مورد تفقد قرار دادند.حالا شاید خدای ناکرده اینها رو درایت و کاردانی مقام معظم رهبری شک دارند یا شاید می خوان ضربه بزنند به رهبری .الله و اعلم
  • بی نام DE ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
   0 0
   حیدر ،جواب نمیده،نو آوری داشته باش
 • بی نام A1 ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  17 2
  حالا واسه ساخت این کارتون ۱۹ دقیقه ای چند میلیارد گرفته؟نون اینها تو این کارهاست...
 • بی نام A1 ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  14 2
  همه با هم برابرند امابعضی ها برابرترند
 • علی 69 IR ۰۶:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  16 2
  این جور آدمها چیزی از داعش کم ندارند
 • بی نام RO ۰۶:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  13 3
  اگر به وب‌سایت سازمان موج وارد شوید، با تبلیغات گسترده‌ای برای فیلم بادیگارد مواجه می‌شوید. حیف شد خواستم برم این فیلم رو ببینم حالا که اینا تبلیغ ش رو میکنن دیگه نمیرم
 • بی نام A1 ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  11 2
  حتی بچه های زیر پنج سال من هم شبکه پویا تماشا نمی کنند از بس افتضاحه
 • حمیدرضا سیه پوش A1 ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  12 2
  یک سوال مهم بودجه سازمان فرهنگی هنری اوج از کجا داره تامین میشه؟ تا جایی که من اطلاع دارم، بودجه این موسسه نا محدود است و...
 • بی نام A1 ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  9 1
  مهم اینه که همه اختیارات این موسسه خیلی خاص هست و هر کسی نمیتونه ایقد قوی باشه والا بحث برا فساد و اختلاس و دکل و خیلی چیزای دیگه زیاده چرا گیر دادن به برجام فقط؟
 • بی نام IR ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  3 20
  ترسیدینا خخخخخ ولی بترسین ادامه داره....
 • حسین IR ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  7 3
  صدا وسیما تو کل شبکه هایش از خیلی وقت پیش شروع کرده به تخریب دولت,برحام ووو هر مورد که مثبت است مثل بسته شدنpmd ولغو قعنامه ها وبیمه,کشتی رانی,فروش انرژی وصادرات نفت وگاز وووکار خودشان وهزار تا سانتریفیوژ در فردو قلب راکتور اراک,وووشده مسایل منفی مذاکره کنندگان ودولت؟ چقدر تا این ساز دو دستگی در ایران اسلامی عزیز میزنند,خدا داند؟شاید بدشان نمیاد خدای نکرده ایران هم بشه مثل سوریه؟این موسسه اوج هم یکی از مواردی است که جناب سرافراز در سیما ی میلیبوجود اورده,انشااله که خدا ومردم اینارو اصلاح کنند,امین یا ربالعالمین
 • بی نام IR ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  11 3
  از انتخابات مجلس درس نگرفتن،هر چند به دولت روحاني نقد دارم،اما جواب اين ياوه گويان و دلواپسان كاسه داغ تر از آش رو در انتخابات نودوشش خواهيم داد.درود بر اعتدال.
 • قادر A1 ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  3 24
  احساس میکنم بیلبوردها انتقادی بودند و این کامنتها نشان میدهند هم دولت و هم عده خاص اصلا توان و ظرفیت انتقاد ندارند هر چند که محتوای بیلبورد ها واقعیت داشتند و دارند.
 • ایرانی با شرف A1 ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  4 38
  با مطلب و سند و نوشته که چیزی نفهمیدید لااقل با انیمیشن برای شما نمایش میدن بلکه شاید ممکنه احتمالا بفهمید خخخ بابا مثل بچه آدم بشینید پای این انیمیشن بلکه دو کلام حرف حساب بشنوید . این وادادگی شما همه چیز رو داره از دست میده ها ..... حالا از ما گفتن ...
 • بی نام IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  7 31
  واقعا چه توهمی داره نویسنده این مطلب پیشنهاد میکنم دوستان وارد سایت موسسه رسانه اوج بشن اول مطالب رو برسی کنن بعد نظر بدن تمام ویدیو های این سایت بر اساس مباحث علمی و انقلابی هست
 • امید IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  38 3
  بهتر بود فیلم کوتاه خدا حافظی جبهه پایداری با مجلس را هم می ساخت و یا نحوه شکل گیری و حمایت از زنجانی و مرتضوی و ضراب و بقایی و رحیمی و هاله نور را
 • بی نام IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  3 51
  خجالت بکشید حتی از یک انیمیشن کودکانه هم میترسید .
  • ایرانی A1 ۰۴:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
   16 1
   بهتراست بگوییدتوهمات کودکانه
 • بی نام GB ۲۱:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
  18 1
  عمو محمد چرا ممنوع التصوير نبود؟
  • احسان A1 ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
   0 0
   من این انیمیشن رو دیدم،جدا از بحث های سیاسی، فقط میتونم بگم،حرف حق تلخه،واقعا انیمیشنی عالی بود،حالا هر چقدر هم علیهش حرف بزنیم، نمیتونیم حرف حقش رو پنهان کنیم
 • محمد A1 ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
  3 15
  درود بر موسسه انقلابی اوج