ایران نوشت:اردیبهشت ماه سال 85 مأموران کلانتری ١١٨ ستارخان در تماس کارگران ساختمان نیمه کاره در جریان پیدا شدن جسد جوانی در داخل چاه قرار گرفتند و تیمی از مأموران اداره ١٠ و قاضی هنرمند در صحنه حاضر شدند.

کارآگاهان با حضور در ساختمان نیمه کاره  در فلکه دوم صادقیه پی بردند کارگرها زمانی که شن‌های روی چاه را جابه‌جا می‌کردند با جسد پسر جوانی روبه‌رو شده‌اند.
تحقیقات ابتدایی نشان از آن داشت که قربانی جنایت ناشناس است و هیچ مدرک شناسایی همراهش نیست. در این مرحله بازجویی‌ها از کارگران ساختمان آغاز شد تا اینکه ٢ جوان افغان به نام های شیر محمد ٢٣ ساله و صفی مراد ٢٥ ساله به عنوان مظنونان اصلی دستگیر شدند.
این ٢ جوان ابتدا خود را بیگناه دانستند تا اینکه در تناقض گویی‌هایشان گرفتار شده و پرده از راز جنایتی هولناک برداشتند. شیر محمد در اعترافاتش گفت: همراه صفی مراد در خیابان بودیم که با پسر جوان آشنا شدیم و به بهانه قمار کردن وی را به داخل ساختمان کشاندیم اما قصد داشتیم او را هدف توطئه سیاهی قرار دهیم که با او درگیر شدیم و برای ساکت کردنش مجبور به خفه کردنش شدیم.
وی ادامه داد: پس از قتل تصمیم گرفتیم جسد را داخل چاه بیندازیم به همین خاطر مجبور شدیم دست و سرش را جدا کنیم و سپس داخل چاه انداختیم. کارآگاهان در ادامه تحقیقات پی بردند که ٢ مرد افغان حتی اسم مقتول را نمی‌دانند و تیم تشخیص هویت در این مرحله برای شناسایی قربانی جنایت وارد عمل شدند.
بدین ترتیب پرونده بازسازی صحنه جنایت هولناک در اداره ١٠ پلیس آگاهی تهران صورت گرفت و این در حالی بود که از روی انگشت‌نگاری نیز مقتول شناسایی نشد.
بنا بر این گزارش، با گذشت ١٠ سال از این جنایت، بازپرس سیفی از شعبه چهارم دادسرای امور جنایی در حال بررسی‌های گسترده برای شناسایی صاحب جسد است تا بتواند با ردیابی خانواده‌اش درخصوص 2 قاتل تصمیم‌گیری کند.

 

17302

کد خبر 525941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امیر تبریز اوغلی IR ۰۵:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
  0 1
  ماده 613 قانون مجازات اسلامی..... از 3تا ده سال باید تو زندان باشن. با اخذ دیه و واریزش به بیت المال
 • بی نام IR ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
  2 0
  با افغانیهای مقیم ایران باید مثل دیگر پناهندگان برخورد شود و به محض ورود به ایران در کمپ مخصوص آوارگان نگهداری شوند . وقتی مثل شهروند ایرانی آزادانه میگردن و شغل دارند و هر جنایتی هم انجام میدن باید انتظار بد تر از اینها را از آنها داشت