کردستان آماده برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان با اشاره به اینکه در دو حوزه انتخابیه استان کردستان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به مرحله دوم کشیده شد، گفت: با پیش بینی 602 صندوق اخذ رأی در این دوحوزه انتخابیه روز 10 اردیبهشت انتخابات برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین کردستان، علیرضا آشناگر در جلسه ستاد انتخابات استان به برگزاری انتخابات مرحله اول در کمال صحت سلامت اشاره کرد و اظهار داشت: صحت انتخابات مرحله اول دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری توسط شورای نگهبان در تمامی حوزه های انتخابیه استان تایید شد.

وی از تمامی دست اندکاران برگزاری انتخابات هفتم اسنفد در استان کردستان تشکر کرد و افزود: در 3 حوزه انتخابیه استان کردستان بنابر نتایج آرای مردمی نمایندگان تعیین شده اند و انتخاب نمایندگان حوزه‌های انتخابیه سنندج، دیواندره، کامیاران و مریوان و سروآباد به مرحله دوم انتخابات کشیده شد.

رییس ستاد انتخابات استان کردستان انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی را حساس بر شمرد و گفت: ما به عنوان مجریان برگزاری انتخابات با رعایت اصل امانت داری این اطمینان را به مردم می دهیم که همه کاندیداها شرایط یکسانی دارند و هیچ گاه اجازه تخلف و پایمال شدن حق کسی را نخواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله دوم انتخابات آندسته از افرادی که در مرحله اول انتخابات رأی نداده باشند می‌توانند در هر حوزه انتخابیه ای رأی خود را به صندوق بیاندازند اما آندسته از افرادی که در مرحله اول رأی داده باشند تنها مجاز به رأی دادن در همان حوزه انتخابیه هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان افزود: کنترل مهر شناسنامه‌ها مساله‌ای است که باید مورد اهتمام جدی مسئولین و کاربران حاضر در شعب اخذ رأی قرار داشته باشد تا سو استفاده‌ای صورت نگیرد.

علیرضا آشناگر در پایان گفت: دومین مرحله از انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دو حوزه انتخابیه استان و 602 حوزه اخذ رأی برگزار خواهد شد.

دور دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز 10 اردیبهشت همزمان با سراسر کشور در استان کردستان برای انتخاب دو نماینده شهرستان‌های سنندج، دیواندره، کامیاران، مریوان و سروآباد برگزار خواهد شد.

کد خبر 528144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =