سایت فدراسیون جودو نوشت: علیرضا خجسته که در رقابتهای قهرمانی آسیا در وزن ۶۶ کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شد توانست در قالب سهمیه قاره ای جواز حضور در المپیک ریو را بدست آورد.

علیرضا خجسته جوان 19 ساله تیم ملی جودوی بزرگسالان کشورمان که در رقابت‌های قهرمانی آسیا در وزن 66 کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شد و 240 امتیاز در رنکینگ المپیک بدست آورد توانست در قالب سهمیه قاره‌ایی ،جواز حضور در المپیک ریو را بدست آورد.
در حالیکه پیش از این جواد محجوب در وزن منهای 100 کیلوگرم و سعید ملایی در وزن منهای 81 کیلوگرم جواز حضور در المپیک را کسب کرده بودند و با توجه به مدال برنزی که سعید ملایی در رقابت‌های قهرمانی آسیا بعنوان یکی از المپیکی‌های جودو ایران بدست آورد باعث شد که رنکینگ ملایی هم ارتقا یابد و همچون محجوب در بین نوزده نفر برتر اوزان خودشان قرار بگیرند به همین دلیل مدال برنز ملایی موجب شد، دو سهمیه ایران در رنکینگ 22 نفر برتر قطعی شود و با مدال نقره ایی که علیرضا خجسته بدست آورد ؛سهمیه ایی قاره ایی را به خود اختصاص داده و شرایط حضورش در المپیک به عنوان سهمیه سوم ایران میسر شود.
گفتنی است در قاره آسیا 12 جودوکار که بالاترین امتیاز در هر وزن را دارند به عنوان سهمیه قاره‌ایی انتخاب می‌شوند که با این تفاسیر بعد از جواد محجوب و سعید ملایی ،سهمیه سوم جودوی ایران به نام علیرضا خجسته ثبت شد.
در فرصت باقیمانده به بازی‌های المپیک ریو جودوکاران دو رویداد دیگر که امتیازاتش برای المپیک محاسبه می‌شود پیش رو دارند که آنچه مسلم است برای حفظ جایگاه وحتی ارتقا آن در رنکینگ باید تلاش کنند.
قرار گرفتن در بین 8 نفر برتر اوزان خود باعث خواهد شد که در قرعه کشی بازی‌های المپیک با قرعه مناسب‌تری روبرو شوند.
43 43

کد خبر 528177

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =