احسانی نژاد مطرح کرد: طرح مطالعاتی خیابان دانشکده در حوزه سیما و منظر شهر به پایان رسید

معاون فنی و اجرایی سازمان زیباسازی شهرداری کرج از اتمام مطالعات طرح خیابان دانشکده در حوزه سیما و منظر شهر خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین البرز و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج  حامد احسانی نژاد با اشاره به اینکه خیابان دانشکده کشاورزی با توجه به موقعیت استراتژیک جایگاه تاریخی و ویژه ای در شهر دارد، اظهار داشت: سازمان زیباسازی در راستای دستیابی به اهداف تبیین شده برای ساماندهی سیما و منظر شهر طراحی ویژه این خیابان را در دستور کار خود قرار داده است.

این مسئول با اشاره به انتخاب مشاور جهت ارائه طرحی مطلوب و زیبا به منظور ارتقاء مبلمان شهری خیابان دانشکده طی سال گذشته، گفت: این مهم با هدف ساماندهی خیابان دانشکده و فراهم آوردن زمینه عبور و مرور آسان برای عابران در محور خیابان دانشکده حدفاصل چهارراه امام(ره) تا بلوار شهید چمران محقق شد.

وی اضافه کرد: از راهبردهای تحقق پروژه مذکور می توان به ساماندهی نمای ساختمان‌های قدیمی و ارزشمند، ساماندهی تابلوها جهت ایجاد نظم بصری در طول مسیر و ساماندهی و نظم دادن به حضور دستفروشان اشاره کرد.

معاون فنی و اجرایی سازمان زیباسازی شهرداری کرج، ایجاد امنیت و ساماندهی در حرکت سواره و پیاده را از دیگر راهبردهای پیشنهادی در تحقق این پروژه دانست و افزود: در نظر گرفتن مبلمان جهت مکث و استراحت عابرین پیاده نیز در طرح مطالعاتی فوق مورد بررسی قرار گرفته است.

احسانی نژاد، نورپردازی مناسب، حفظ چشم‌انداز و ایجاد کریدور بصری با هدف دید بیشتر شهروندان و افزایش زیبایی خیابان همچنین لحاظ کردن مناظر طبیعی را دیگر موارد قابل بررسی در طرح مذکور ذکر و عنوان کرد: با توجه به اتمام مطالعات و طراحی فاز 1 و 2، این پروژه هم اکنون در حال اجرا می باشد.

 

کد خبر 528324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =