دبیر ستاد فرهنگ سلامت شهرداری اصفهان گفت: پایش سلامت شهروندان اصفهانی به مناسبت فرارسیدن هفته سلامت در 14 نقطه پرتردد شهر انجام می گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در جمع خبرنگاران حمید رضا مهماندوست در خصوص برنامه هاي ويژه هفته سلامت اظهار داشت: به منظور پايش سلامت شهروندان اصفهاني 14 ايستگاه سنجش سلامت را در نقاط پر تردد شهر در نظر گرفتيم همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خیریه دیابت كه در دو سانس از ساعت 9 صبح تا 12 و از 4 بعدازظهر تا 7 شب اقدام به پايش سلامت مردم اصفهان مي كنند.

وي بيان داشت: 14 ايستگاه در ميدان انقلاب، آزادي ، امام حسين، جمهوري اسلامي، لاله، قدس، ارتش، میدان امام، پل خواجو و ‏‌پل بزرگمهر‏‌، روبروي هتل عباسي، فلكه خوراسگان ، ترمينال كاوه ، مجتمع 5 طبقه‌اي خانه اصفهان ، فلکه احمد اباد از اين جمله است
دبیرستاد فرهنگ سلامت شهرداری اصفهان اعلام کرد: در ایستگاه‌های سلامت ضمن سنجش سلامت شهروندان به افراد مشاوره داده می‌شود.

وی اعلام کرد: با توجه به همزمانی مراسم اعتکاف با هفته سلامت، همچنین مشاورین بهداشت در 140 مسجد سطح شهربا همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خیریه دیابت مستقر می‌شوند و اقدام به پایش قند خون رایگان از شهروندان می نمایند.

مهماندوست بیان کرد: در طول هفته سلامت گروه‌های تئاتر به شکل گردشی در هفت ایستگاه اقدام به نمایش خیابانی با موضوع دیابت را شکست دهیم می‌کنند که از آن جمله میتوان به میدان انقلاب، آزادی، امام حسین، پل خواجو، روبروی هتل عباسی، مجتمع 5 طبقه ای خانه اصفهان و میدان امام(ره) اشاره نمود.

برپایی مسابقه نقاشی با موضوع سلامت در 700 مدرسه ابتدایی

وی بیان داشت: از امروز مسابقه نقاشی با محوریت شعار هفته سلامت با موضوع دیابت را شکست دهیم با همکاری آموزش و پرورش ودانشگاه علوم پزشکی و شرکت کامور در 700 مدرسه ابتدایی و مابین 171 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی برگزار می گردد که با این برنامه پیام پیشگیری از دیابت به حدود 700 هزار شهروند اصفهانی اطلاع رسانی می شود.

مهماندوست با اشاره به اینکه عمده کار ما در هفته سلامت اطلاع رسانی و بالا بردن آگاهی مردم در زمینه پیشگیری از بیماری دیابت است، ادامه داد: در همین حوزه در 60 کتابخانه وابسته به شهرداری با کمک تصاویر و محتوای آموزشی روی میزهای مطالعه کتابخانه ها ، افراد را با روش های پیشگیری از دیابت آشنا کردیم.

وی با اشاره به اینکه از 100 دستگاه اتوبوس نیز برای تبلیغات در این حوزه استفاده خواهد شد ، اعلام داشت: روی درب و بدنه اتوبوس های شعارهایی مبنی بر با غلبه بر استرس دیابت را شکست دهیم، با ترک دخانیات، با مصرف غذای سالم، با ورزش و تحرک و با چکاب بموقع دیابت را شکست دهیم نصب می گردد.

مهماندوست گفت: با توجه به اینکه مصرف نان سفید بدون سبوس نیز یکی از عوامل زمینه ساز و بروز دیابت در افراد است بنابراین در هفته سلامت تلاش کردیم با عکس و مضامین آموزشی بهداشت و سلامت نان را روی درب نانوایی ها نصب کنیم که در این راستا 1400 هزار نانوایی را در سطح شهر اصفهان در نظر گرفتیم.

وی گفت: از دیگر فعالیت ها نیز می توان به نصب 400 تابلوی تبلیغاتی بر روی لایت باکس ها،پل های عابر پیاده و حدود 40 عدد تک پایه با عنوان دیابت را شکست دهیم میتوان اشاره کرد.

کد خبر 528857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =